35 bin kişilik plan ertelendi

35 bin kişiyi işten çıkarmayı planlayan dünyanın en büyük bankalarından HSBC, korona virüsle mücadelesi nedeniyle işten çıkarmaları erteledi

Dünyanın en büyük bankalarından HSBC'nin, planlanan işten çıkarmaları korona virüsün yayılmasına karşı mücadelesi kapsamında ötelediği bildirildi.

HSBC CEO'su Noel Quinn, "COVID-19 pandemisinin olağandışı etkisi nedeniyle, şimdilik bildirimlerin yayınlanmadığı bu programla ilgili işten çıkarmaların büyük çoğunluğunu duraklatmaya karar verdik" açıklamasını yaptı.

HSBC yeni stratejisi ile gelecek üç yılda 100 milyar dolarlık varlığını azaltıp önümüzdeki üç yılda 35 bin kişiyi işten çıkarmayı planlıyordu. HSBC Holdings PLC , yatırım bankacılığının boyutunda küçülmeye gitmek ve ABD ile Avrupa'daki faaliyetlerinde revizyon yapmak amacıyla 100 milyar dolarlık varlığını elden çıkaracağını açıklamıştı.

Uzun bir süredir sektördeki rakiplerinin gerisinde kalan HSBC, daha küçük ve daha rekabetçi olmak için uğraşırken ana pazarlarındaki yavaşlayan büyüme, korona virüs salgını, Brexit ve merkez bankasının düşük faiz oranları gibi zorlukların üstesinden gelmeye çalışıyor.

Citigroup ve Morgan Stanley de işten çıkarmaları durdurdu

Bankalara çağrı merkezlerine eleman takviyesi uyarısı

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica