Akbank Yatırım Hizmetleri mobilde!

Akbank Yatırım Hizmetleri, bir ilke daha imza atarak müşterilerine mobilden de hizmet vermeye başlıyor.

Müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı temel ilke edinen ve mobil dünyanın en iyisi olan Akbank, iştirakleri Ak Yatırım ve Ak Portföy ile geçen yıl birlikte hayata geçirdiği “Akbank Yatırım Hizmetleri” hizmet modelinin birinci yılını henüz tamamlamadan önemli bir atılım ile  müşterilerine her an her yerden mobil cihazlarıyla da hizmet alma imkanı sunmaya başladı. 

Akbank Direkt’te hayata geçen Akbank Yatırım Hizmetleri, müşterilerinin yatırım tercihleri ve beklentileri doğrultusunda yatırımlarını daha iyi yönetebilmenin sınırlarını daha da genişletiyor.  Müşterilere sunulan yeniliklerden biri olan “Akbank Robo Danışmanlık” hizmetiyle müşterinin yatırımcı profilini ve beklentisini “Uygunluk Testi” ile ölçerek bunun paralelinde Ak Portföy tarafından oluşturulan ideal varlık dağılımı ve dinamik yatırım önerileri sunuluyor. 

Akbank Yatırım Hizmetlerinin mobile taşınması ile ilgili olarak bir açıklama yapan Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Arif İsfendiyaroğlu Akbank Yatırım Hizmetleri iş modeli sayesinde, müşterilerinin değişen beklentilerini en iyi şekilde karşılamayı hedeflediklerinin altını çizerek “Türkiye de bir ilki gerçekleştirerek, Ak Portföy tarafından hazırlanan Akbank Robo Danışmanlık ile yepyeni bir hizmet modelini bireysel müşterilerimizle buluşturuyoruz.   

Müşterilerimize bu hizmet modeli paralelinde uygunluk  testi sonucunda yaptıkları tercihlere göre  bir “varlık dağılımı” önerisinde bulunarak, bu varlık dağılımı önerisini Akbank’da hazır olarak bulunan ürünlerle gerçekleştirme fırsatı sunduğumuz Portföy Fikirleri veya Yatırım Sepeti gibi müşterilerimizin varlık sınıflarına denk gelen ürünleri aynı zamanda kendileri  satın alarak da oluşturabiliyorlar. Hazır olarak sunduğumuz “Portföy Fikirleri”  piyasa şartları paralelinde tasarruf sahibinin varlık dağılımını,  profesyonel yatırım süreçlerine dayanarak otomatik olarak güncelleyen bir hizmet ve Türkiye’de ilk olarak Akbank’ta uygulanmaya başlandı.   

Akbank Robo Danışmanlığı oluştururken sadece müşterilerimize yatırım araçları hakkında en iyi hizmeti vermeyi değil, aynı zamanda tasarruf oranı ve yatırım alışkanlıkları sınırlı olan Türk hane halkının yatırım araçlarına erişimini kolaylaştırmayı, uzun vadede yatırım alışkanlıklarını değiştirmeyi hedefledik.   

Tüm bu süreci “Mobilin Bankası Akbank” vizyonumuzla mobile taşıdık ve müşterilerimizin tek noktadan hızlı ve güvenli bir şekilde yatırımlarını yönlendirmelerini sağladık. Aynı zamanda kişisel yatırım tavsiyelerine ihtiyaç duyan ve yatırım danışmanlığı hizmeti almak isteyen müşterilerimize de Akbank Direkt uygulaması üzerinden yatırım danışmanı ile görüntülü görüşme olanağı sunmaya başladık.  Akbank Yatırım Hizmetleri bundan böyle, 2015 yılında %136 büyüme ile mobilden hizmet alan dijital kullanıcı sayısını globalde en hızlı artıran uygulamalardan biri olan Akbank Direkt üzerinden daha da ulaşılabilir oldu.” dedi 

Konuyla ilgili olarak Akportföy Genel Müdürü Dr. Alp Keler; Ak Portföy, yatırım ve emeklilik fonlarının yönetimi ile özel portföy yönetimi konularında uzun yıllara dayanan deneyimi ile, köklü bir yatırım felsefesi ve kapsamlı yatırım süreçlerine sahip bir kurum. Akbank Yatırım Hizmetleri’nin en önemli bileşenleri olan yatırımcı profillendirmesi, buna uygun stratejik varlık dağılımının oluşturulması ve Türkiye’nin ilk robo danışmanlık bazlı dinamik yatırım yönetimi ürünü olan Portföy Fikirleri’nin altyapısı Ak Portföy tarafından titizlikle hazırladı” dedi.  

Keler sözlerine Portföy Fikirleri “çoklu varlık yönetimi” konusunda Türkiye’nin en iyi ekibi tarafından yönetilen ve içeriği piyasa koşulları paralelinde çeşitli komite kararları ve detaylı finansal modellerle belirlenen bir yatırım ürünü. Hedefi, tasarruf sahiplerinin getirisini temel karşılaştırma ölçütü olan mevduat faizinin üzerine taşımak olan Portföy Fikirleri kısa zamanda ciddi sayıda yatırımcıya ulaştı. Yılın başından bu yana getiri açısından da oldukça başarılı bir performans gösteren ürün, bu yıl sonuna kadar yaklaşık 1 milyar TL’lik bir büyüklüğe ulaşacak” şeklinde devam etti.  

Keler ayrıca, “Portföy Fikirleri temel anlamda sadece büyük tasarruf sahiplerinin ulaşabildiği özel portföy yönetimine benzer bir yapının çok sayıda tasarruf sahibinin hizmetine sunulmasına da olanak sağlıyor. dedi. 

Ak Yatırım Genel Müdürü Mert Erdoğmuş ise “ Müşterilerimize uzman yatırım danışmanlarımız aracılığıyla, ödüllü araştırma ekibimizin hazırladığı raporları kullanarak, kişiye özel ürünler sunuyoruz.” dedi. 

Ak Yatırım Genel Müdürü Mert Erdoğmuş, sermaye piyasası kanunun değişimi ve Borsa İstanbul’un yenilikleriyle yatırım ihtiyaçlarının farklılaşacağını ön görmüştük ve zaman bizi bu konuda haklı çıkardı. Müşterilerimiz yerindelik ve uygunluk testlerini Akbank Direkt üzerinden gerçekleştirebiliyor. Artık mobil uygulama üzerinden de müşterilerimiz ilgili testleri gerçekleştirmek suretiyle, varlık önerilerini takip edebilir ve yatırım danışmanlarımız ile görüntülü görüşebilirler. Yatırım danışmanlarımız ile görüntülü görüşmenin sağlanması, dünyanın en iyi mobil bankası olduğumuzun da bir göstergesi.  Tüm bu gelişmelerin yanında doğru bilginin hızlı ve direkt servis edilmesi gittikçe önem kazanıyor. Bu kapsamda ödüllü araştırma ekibimizin hazırladığı raporlar, analizler, yorumlar, dijital kanallar ve şubeler aracılığıyla müşterilerimizin yatırımlarına yön vermenin gururunu yaşıyor, teknolojik yenilikleri hayata geçirerek sermaye piyasalarında konusunda uzman kadromuzla sürdürülebilir başarıyı hedefliyoruz”  dedi.
 

YORUM YAP

YORUMLAR (0)