AKKB’den TSKB’ye 100 milyon Euro kredi

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası’ndan (AKKB) 100 milyon Euro tutarında kredi temin etti. TSKB tarafından finansal kiralama şirketleri aracılığıyla kullandırılacak krediyle mikro, küçük ve orta ölçekli firmalar desteklenecek.

TSKB, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası’ndan (AKKB) 100 milyon Euro tutarında kredi sağladı. Kredi, gerçekleştirecekleri yeni yatırımlarla istihdam yaratan veya mevcut istihdamı korumayı hedefleyen mikro, küçük ve orta ölçekli firmalara kullandırılacak

T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı garantörlüğünde temin edilen kredi, toptancı banka (APEX bankası) olarak, TSKB tarafından finansal kiralama şirketleri aracılığıyla kullandırılacak.

Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası’ndan temin edilen krediyle ilgili değerlendirmelerde bulunan TSKB Genel Müdürü Suat İnce şöyle konuştu: “AKKB ile 2004 yılına dayanan işbirliğimiz güçlenerek devam ediyor. İmzaladığımız bu anlaşma ile bugüne kadar AKKB’den sağladığımız kredilerin toplam tutarı 465 milyon Euro’ya ulaştı. Sunduğumuz bu krediyle hem istihdama katkı sağlayacağımız hem de farklı ölçeklerdeki işletmeleri destekleyeceğimiz için büyük memnuniyet duyuyoruz.”

AYB’DEN 100 MİLYON EURO KREDİ

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) geçtiğimiz günlerde Avrupa Yatırım Bankası’ndan (AYB) Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli yatırımlar için 100 milyon euro kredi temin etmişti. Açıklamada, kredinin enerji ve çevre kredisi adıyla 12 yıl vadeli olarak Hazine Müsteşarlığı garantörlüğünde temin edildiği bilgisi yer almıştı.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica