Albaraka’da Süleyman Kalkan'a yeni görev

Albaraka Türk’te, Adnan Ahmed Yusuf Abdulmalek’ın sürpriz istifasından sonra yönetim yeniden şekillendi. Ücretlendirme Komitesi üyeliğinden Melikşah Utku'nun üyelikten ayrılmasına, yerine Süleyman Kalkan'ın üye olarak görevlendirilmesine karar verildi.

Albaraka Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüten Adnan Ahmed Yusuf Abdulmalek’ın sürpriz istifasından sonra yönetim kurulu üyeleri görevleri şekillendi.
Bankanın bugün gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında Adnan Ahmed Yusuf Abdulmalek’ın yerine Mazin Khairy Shaker Manna'nın atanmasına karar verildi.
Yönetim kurulu ve komitelerinde kullanılan ‘İkinci Başkan’ ifadesi ‘Başkan Vekili’ olarak değiştirildi. Albaraka’dan konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, “Mazin Khairy Shaker Manna'nın Kredi Komitesi, Ücretlendirme Komitesi ve İcra Komitesi'nin başkanı olarak görevlendirilmesine, Houssem Ben Haj Amor'un Kredi Komitesi yedek üyesi olarak görevlendirilmesine, Mohamed Ali Chatti'nin Sürdürülebilirlik Komitesi üyesi olarak görevlendirilmesine, Denetim Komitesi üyeliğinden Mohamed Ali Chatti'nin ayrılmasına, yerine Houssem Ben Haj Aamor'un üye olarak görevlendirilmesine, Ücretlendirme Komitesi üyeliğinden Melikşah Utku'nun üyelikten ayrılmasına, yerine Süleyman Kalkan'ın üye olarak görevlendirilmesine karar verilmiştir” denildi.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)