Apple Pay Çin'de kullanıma sunuluyor

Apple'ın ödeme sistemi Apple Pay sonunda Çin Seddi'ni aşmayı başardı. Apple Pay bugünden itibaren Çin'de kullanıma sunulacak.

IT ve finans endüstrisindeki kaynaklara göre Apple Pay bugünden itibaren Çin'de kullanıma sunulacak.Aylardır Apple, mobil ödeme sistemini Çin'de aktif etmek için uğraşıyordu. Birçok üst düzey Apple yöneticisi Çin'e gidip geldi.

Raporda Apple'ın 19 farklı Çin bankasıyla el sıkıştığı belirtiliyor. Kaynaklara göre bankaların pozisyonları Apple'ın Çin'in altyapısında sağlam bir şekilde yayıldığını gösteriliyor. Bu durumun asıl sebebi ise Apple'ın AliPay ve diğer ödeme sistemleriyle olan rekabeti. AliPay birçok online işletme ile ortaklığa girişti.

Apple Pay'in nasıl kullanılacağını gösteren etkileyici bir videonun da hazırlandığı raporda dipnot olarak düşülmüş. Tüm bunlarla birlikte farklı bir kayapa dayandırılan başka bir raporda da Apple Pay'in Güney Kore ve diğer Asya ülkelerinde kullanılmasına dair hazırlıkların da başladığı iddia ediliyor. Anlaşılan Apple mobil ödeme sistemini farklı ülkelere getirmeye kararlı.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)