Asseco dolandırıcılık girişimlerini InACT ile önlüyor

InACT çözümü; kurumsal sahtekarlık izleme ve önleme, kurum içi suistimalle mücadele, organize sahtekarlık girişimlerini ortaya çıkarma konusunda bankaların can simidi oldu.

Kovid-19 salgını, sektör fark etmeksizin hem uzaktan çalışma hem de hizmet sunma konusunda firmaların kitlesel dijitalleşme çalışmalarını hızlandırdı. E-ticaretin yıldızı iyice parlarken dijital ortamda hizmet veren işletmelere de talep arttı. Dijitalleşme olumlu bir değişim ve gelişim gibi görünse de bu hareketli çevrimiçi alanda pek çok birey ve kurum sahtekarlığa maruz kaldığı bir gerçek. Güvenli çalışmanın çok büyük önem taşıdığı bu ortamda telefon sahtekarlığı, e-postayla oltalama, hesap devralma, kimlik hırsızlığı gibi olaylar yaşanıyor. Hızla artan çevrimiçi etkinlikle birlikte kurumların da sahteciliğe karşı aynı hızda yanıt vermeyi sağlayacak çözümlere sahip olması gerekiyor.

İşte Asseco South Eastern Europe (ASEE) Group, başta Güneydoğu Avrupa ve Türkiye olmak üzere aktif olduğu tüm ülkelerde bütünsel olarak sahtekarlık önleme politikaları geliştiriyor, tüm işlem kanallarını kapsayan akıllı çözümler sunuyor. Bu çözümlerin ayrıntısını ve kullanıcılara sağladığı avantajları ASEE Türkiye Bankacılık İş Birimi Yöneticisi Buket Doğan ve Bankacılık Kıdemli Danışmanı Koray Turfan’a sorduk... Okumak için tıklayınız!

YORUM YAP

YORUMLAR (0)