​Asya Pasifik piyasası için özel kart

Garanti Bankası yaklaşık bir yıldır Union Pay (UP) logosu kartların üye işyerlerinde kabülünü sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Garanti bankası geçen yıl Çinli UnionPay International ile stratejik işbirliği anlaşması imzalamıştı.
Banka bu anlaşma kapsamında yaklaşık bir yıldır Union Pay (UP) logosu kartların üye işyerlerinde kabülünü sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. 
Bu arada diğer bankalarla da görüşmeler yapıyor. edindiğimiz bilgiye göre her iki konuda da oldukça yol alınmış durumda. Ancak öğrendiğimize göre Garanti Bankası'nın UP konusundaki çalışmaları bununla  da sınırlı değil. Teknik altyapının oturmasıiçin çalışan banka yönetimi bu arada bu yıl içinde UP logolu kredi kartı çıkartmak içinsessiz sedasız faaliyet yürütüyor. Bankada bu işin takipçisi ise Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Onur Genç...
UP logolu kartlar bu yıla yetişecek. Çin ve Asya Pasifik piyasasına açılmak  isteyen Türk işletmeleri, UPI  kartlarını Çin ve Asya Pasifik'teki şirketlerin  POS ağlarında rahatlıkla kullanabilecek ve dış ticaret ödemelerinde bu kartların sunduğu ayrıcalılardan yararlanabilecek. Bu kartlar Asya üyeleriyle iş yapan firmalara ödeme kolaylığı sunacak. 
UnionPay'ın ismini yeni duymuş olabilirsiniz. ancak halen dünyanın en büyüğü olan bu kart programını 29 ülke kullanıyor. 142 ülkede bu kartla ödeme yapabiliyorsunuz. halen 17 milyon POS 12 milyon üye işyeri ve 1,4 milyon ATM UP sistemine entegre. Toplamda 3,8 milyar kartla  dünyada yüzde 30 pazar payına sahip olan UP, başta Çin olmak üzere tüm Asya ülkelerinde geniş bir ağa sahip, hatta bazı ülkelerde neredeyse tek ödeme  sistemi. Şayet cüzdanınızda UP kartınız yoksa bazı ülkelerde ödeme yapmak için tek şansınız kalıyor; o da nakit...

(Para dergisi/ Onur Genç)

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica