Avrupa'nın Ar-Ge merkezi olacak

50'nin üzerinde ülkeyi yöneten ödeme şirketi Verifone Türkiye'nin Genel Müdürü Onur Altınbaş, "Avrupa'nın Ar-Ge merkezi olmayı hedefliyoruz" dedi

Türkiye ödeme sistemleri alanındaki başarısıyla dünyada adından söz ettirmeye devam ediyor. Kısa süre önce dünyanın önde gelen ödeme şirketleri arasında yer alan Verifone'un, bölgesel yönetim merkezi olan ve 50'nin üzerinde ülkeyi yöneten Verifone Türkiye, şimdi de Avrupa'nın Ar-Ge merkezi olmaya aday. Verifone Türkiye, Güney Avrupa ve Rusya Genel Müdürü Onur Altınbaş, Verifone'un Ar-Ge'ye yıllık 100 milyon dolar lık yatırım yaptığını belirterek, Avrupa'nın Ar-Ge merkezi olmayı hedeflediklerini söyledi.

BALKANLAR'I KAYDA ALACAK

Yazarkasa Pos'u dünyaya pazarlama yönünde adımlar attıklarını aktaran Altınbaş, özellikle kayıt dışı ekonomiyle mücadele eden ülkelerde bu sistemin ilgi çektiğini vurguladı. Altınbaş, sözlerine şöyle devam etti: "Balkan ülkeleriyle görüşmelerimiz devam ediyor. 2015'te birkaç ülkeyle çalışmalara başlayabiliriz. Şu anda Türkiye'deki 2.3 milyon POS cihazının 1.2 milyonu Verifone'a ait. 2016'da yılına kadar değişecek olan 2.5 milyon adetlik yazarkasa pazarı için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

İSTANBUL' DA TAKSİ ÇÖZÜMLERİNE TALİBİZ

Onur Altınbaş, İstanbul'da hayata geçirilmesi planlanan taksilerde kredi kartıyla ödeme çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyledi. Verifone'un Londra'nın yanı sıra New York başta olmak üzere ABD'nin 7 eyaletinde taksilerde Pos ödeme hizmeti verdiğini ifade ederek "Bu işe talibiz" dedi.

KOMŞU KRİZDE TAKSİTLE TANIŞTI

Verifone ile Yunanistan'da ödeme sistemlerinde ortak çalışmalar yapan Printec Group'un yetkilileri Komşu'nun 4 yıl önce kredi kartına taksitle tanıştığını söyledi. Printec Group COO'su VangelisChrysafidis "Ekonomimizin artıya geçmesi güzel. Ancak hâlâ atmamız gereken çok adım var" dedi.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica