Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitime ilişkin açıklama

Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitime ilişkin açıklama: Riskli şehirlere özel kararlar verilebilir

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimin başlamasıyla ilgili açıklama yaparak, "okulları peyderpey açma noktasına kararlılığımız devam ediyor" dedi.

Yüz yüze eğitime 1 Mart'tan itibaren devam edilecek olması lise öğrencilerinin tepkisini çekmiş, sınavların iptali için sosyal medyada kampanya başlatılmıştı.

Bakan Selçuk, okulların açılması ya da sınavların yapılmasına ilişkin, çok yüksek riskli olan şehirlerde, hıfzıssıhha kurulunun söz konusu illerde özel kararlar verebileceğini söyledi.

Öğretmen atama takvimiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü de aktaran Selçuk ayrıca şunları söyledi:

"Dün bir toplantı yaptık, hemen önümüzdeki aylarda kısa bir zamanda bu takvim nasıl olacak ve nasıl işleyecek Personel Genel Müdürlüğümüz taslaklar halinde bize getirdi. Elimizde 2 taslak var, bunlardan hangisini ne şekilde değerlendirelim, Ankara'ya döndüğümde tekrar ekiple bunu konuşup atama takvimini ilan edeceğiz."

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK, YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİŞİN AYRINTILARINI AÇIKLADI

Selçuk, uzaktan eğitimin yüz yüze eğitimden daha zor olduğunu belirterek şunları kaydetti: "Okul bir hayat sahnesidir. Yaşam alanıdır. Çocukların sosyalleşmesinde şahsiyetlerinin gelişmesinde etkisi asla yadsınamaz. Bu çerçevede sağlık anlamında herhangi bir riske girmeden, sadece bilimin verileriyle hareket ederek okullarımızı peyderpey açmak noktasında kararlılığımız devam ediyor. Uzaktan eğitim yüz yüze eğitimden daha meşakkatlidir, daha zordur. Bu zorluğu gönülden destek vererek yukarıya taşıyan arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ediyorum."

YORUM YAP

YORUMLAR (0)