Bakan Tüfenkci'den yemek kartlarına ilişkin flaş açıklama!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci "Özellikle esnaflarımızın kaliteli yemek vermesi, fiyatların makul seviyede tutulması, yemek çekim firmalarının komisyon oranlarının netleşmesi, iskonto oranlarının netleşmesi bekleniyor" dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, AK Parti Grubu öncesi gazetecilerin sorularını cevapladı. Tüfenkci, yemek kartlarıyla ilgili, "Şu anda mevcut bir yasa var. Onun üzerinden değişiyor. Mevcut yasa nasılsa, aynı şekilde devam edecek" ifadelerini kullandı.

Tüfenkci, şunları kaydetti:
"On beş gün sonra biter. Özellikle esnaflarımızın kaliteli yemek vermesi, fiyatların makul seviyede tutulması, yemek çekim firmalarının komisyon oranlarının netleşmesi, iskonto oranlarının netleşmesi bekleniyor."

Fiyatların piyasada belirleneceğini söyleyen Tüfenkci, "Esnaf yemekleri nasıl satıyorsa, anlaşmalarımızı ona göre belirleyelim. Hangi kalitede yermek hizmeti sunacaklarsa, belirtilmesi gerekiyor. On liralık, 16 liralık yemek var. Bunu hangi kalitede sunuyorsa, orada şartlarını belirtmesi gerekiyor" diye konuştu.

YORUM YAP

YORUMLAR (1)

  • YORUM06 Mart 2018 14:45Sn. Bakan yemek kartı şirketlerinin komisyon oranlarının, yemek kalitesi ile ne alakası var, sizin söylediklerinizden hiçbir şey anlamadım, lafı dolandırıp durmuşsunuz, şu konuda net olmalısınız, yemek kartları komisyon oranları fahiş oranda ve işletmelerin belini kırmış durumda, bu yükün acilen kaldırılması ve işletmelerin bu kanemicilerden kurtarılması gerekiyor

    (%0) (%0)
Yandex.Metrica