Bank Asya hisseleri işleme kapatıldı

Bank Asya'nın gözaltı pazarındaki işlem sırası sırasının geçiçi olarak kapatıldığı belirtildi

Borsa İstanbul'dan Bank Asya hisseleriyle ilgili açıklama geldi. Borsa İstanbul'dan KAP'a yapılan açıklamada, Bank Asya'nın gözaaltı pazarındaki işlem sırasının geçici olarak kapatıldığı ifade edildi.

İşte KAP'a yapılan açıklamanın detayları:

Pay Sırasının Kapatılması: Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 30.05.2015 tarih ve 29371 sayılı Resm  Gazete'de yayımlanan Asya Katılım Bankası A.Ş. (ASYAB.E) hakkındaki 29/05/2015 tarih ve 6318 sayılı kararı dolayısıyla, Gözaltı Pazarı'nda yer alan  ASYAB.E pay sırası, 01/06/2015 tarihinde (BUGÜN) Pay Piyasası Yönetmeliği'nin  25/a maddesi uyarınca geçici olarak işleme kapatılmıştır.

GÖZALTI PAZARI NEDİR?

Gözaltı pazarı, şirketlerin izleme ve inceleme kapsamına alınması durumlarında sürekli gözetim, denetim ve izleme ortamında, yatırımcıların devamlı ve zamanında bilgilendirilmesini sağlayacak önlemlerle birlikte, hisse senetlerinin Borsa İstanbul bünyesinde işlem görebilmesi sağlayarak, sözkonusu şirketlerin hisse senetlerine yatırım yapmış tasarruf sahiplerine likidite olanağı sunar.  Hisseler belirli bir süre işleme açık kalıp, sonrasında yeniden kapanır.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica