Bank of Singapore: TL'deki ralli sınırlı olacaktır

Bank of Singapore Sabit Getirili Menkul Kıymetler Araştırma Birimi Müdürü Todd Schubert, TL'de İstanbul seçimlerinin bitmesiyle görülen rallinin belli faktörler nedeniyle sınırlı kalacağını bildirdi.

Bank of Singapore Sabit Getirili Menkul Kıymetler Araştırma Birimi Müdürü Todd Schubert İstanbul'da seçim sonucunun ekonomik problemleri çözmeyeceğini, jeopolitik sorunları azaltmayacağını, bu nedenle Türk Lirası'nda yaşanan son rallinin sınırlı olacağını söyledi.

Schubert "Türkiye'de riskli varlıklar şimdilik rallisini sürdürebilir, ancak uzun vadede bakıldığında hala ekonomik anlamda sıkıntılı ve siyasi ve jeopolitik risklerle karşı karşıya olan bir ülke görüyoruz.." değerlendirmesini yaptı.

Dolar ve Euro İstanbul'da tekrarlanan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu'nun kazanmasının ardından TL karşısında % 1'den fazla değer kaybetti.

Bugün Bloomberg HT ile görüşlerini paylaşan bazı uzmanlar da seçim belirsizliği bitse de S-400 konusundaki gelişmelerin TL üzerinde baskı unsuru olabileceğine dikkat çekti.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica