Bankacılık ve finansta dijital güvenliğin önemi arttı

Verilerin gizliliğini, bütünlüğünü ve kullanılabilirliğini koruyarak güvenliğini sağlamak için çözümler üreten Procenne, dijital güvenlik çözümleriyle de dikkat çekiyor.

Dijital bankacılık ve elektronik ticaret, tüketicilere zaman ve mekândan bağımsız işlem yapma imkânı sağlarken beraberinde güvenlik kaygılarını da getiriyor.

Kovid-19 salgının etkisiyle online ödeme ve bankacılık sistemleri kullanımındaki artış, bu alandaki güvenlik önlemlerini gün geçtikçe daha da kritik hale getiriyor.

Procenne CEO’su Resul Yeşilyurt, siber güvenlik alanında son yıllarda bankalar, finansal kuruluşları ve finansal teknoloji şirketlerinin giderek önem kazandığını vurguluyor. Bankalar ve finans kuruluşlarının müşterilerinin kimlik ve hesap bilgilerini üst düzeyde koruması gerektiğine işaret eden Yeşilyurt, şu bilgileri paylaşıyor:

“Dijital bankacılığın ve e-ticaretin gelişmesi kuşkusuz müşterilere zamandan ve mekândan bağımsız işlem yapma imkânı sağlıyor. Ancak beraberinde güvenlik sorunları ve kaygılar da artıyor. Özellikle son dönemde hep birlikte şahit olduğumuz temassız/online ödeme ve bankacılık sistemleri kullanımındaki artış, bu alandaki güvenlik önlemlerini gün geçtikçe daha da kritik hale getiriyor. Bu noktada PCI gibi sertifikasyon süreçleri son derece önem teşkil ediyor.” Haberin devamı için tıklayınız!

YORUM YAP

YORUMLAR (0)