Bankadan kredi çekmiş haberi yok!

Bankaların kredi faiz oranlarını araştırırken bilgisayarda yanlışlıkla kredi talep tuşuna basan Erdal Soğukpınar'ın kullanmadığı hesabına para yatırıldı. Soğukpınar kredi çektiğini 17 ay sonra öğrendi.

Bursa'da, bahçe çevrelerine çit yaparak geçimini sağlayan 2 çocuk babası Erdal Soğukpınar, 2016 yılının ocak ayında ihtiyacı olan krediyi çekmek için internet üzerinden bankaların kredi faiz oranlarını araştırmaya başladı. İnternete yabancı olan Soğukpınar, iddiaya göre, bir özel bankadan farkında olmadan yanlış bir tuşa basarak 3 bin lira kredi istedi. Bu isteği kabul eden banka, Soğukpınar'ın 2007 yılında açılan ve kullanılmayan hesabına kesintiler yapıldıktan sonra 2 bin 985 lira parayı, ayda 167.67 TL olarak 24 ay vadeli olarak ödemesi koşulu ile yatırdı. Banka, bu hesaptan ilk geri ödeme işlemini şubat ayında yaptı. 

Soğukpınar, bankadan kredi çektiğini, aylık ödemelerin bu hesaptan yapıldığını, 17 ay sonra taksit için hesapta yeterli bakiye olmadığını bildiren banka görevlisinden duyunca şaşırdı. Yapılan incelemede, banka hesabına paranın yattığını ve daha sonra da Banka tarafından  taksitlerin bu paradan düzenli olarak tahsil edildiğini gören Soğukpınar 'uyarı mesajı' gelmediğini iddia ederek, kalan ödemelerin durdurulması için müracatta bulundu.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica