Barclays CEO'suna Epstein soruşturması

Barclays CEO'su Jes Staley’e Jeffrey Epstein'le olan arkadaşlığı soruşturma getirdi

FINANSGUNDEM.COM - DIŞ HABERLER SERVİSİ

İngiliz yetkililer Barclays CEO'su Jes Staley'e hapishanede intihar eden Jeffrey Epstein’le olan bağlantısını araştırılıyor.

Barclays Bankası yaptığı açıklamada CEO’larına güvendiklerini ve soruşturmanın bankayla alakalı olmadığını belirtti.

2000 yılında Jes Stanley, JP Morgan'da çalışırken Epstein ile iyi ilişkiler kurduğu belirtildi. ABD’li banka patronu ise Barclays’e 2015 yılında katıldı.

Stanley soruşturma sonrası Epstein’i tanıdığını zannettiğini ve arkadaş olmasından dolayı aşırı pişman olduğunu söyledi.  Epstein’i en son 2015’de Karayipler’deki yatında gördüğünü beritti.

Trump’la arası iyiydi

Aralarında reşit olmayan kız çocuklarının da bulunduğu çok sayıda kişiye cinsel tacizde bulunmak ve seks amaçlı insan kaçakçılığı yapmakla suçlanan Amerikalı milyarder Jeffrey Epstein hücresinde ölü bulunmuştu.

Milyarder iş adamı Jeffrey Epstein, zengin ve güçlü insanlarla iyi ilişkileri olan bir isimdi.

ABD Başkanı Donald Trump, eski ABD başkanlarından Bill Clinton ve İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth'in ortanca oğlu Prens Andrew bir dönem arkadaşlık yaptığı isimler arasında. New York dergisinde 2002 yılında yayımlanan bir profilde, Trump Epstein için, "Onunla birlikte vakit geçirmek çok eğlenceli" demiş ve eklemişti: "Benim gibi güzel kadınları sevdiği ve bunların çoğunun genç olduğu da söyleniyor."

Ancak Trump, "12 ya da 15 yıl önce" arkadaşlıklarının bittiğini ve Jeffrey Epstein'ı çok da sevmediğini de eklemişti.


Jeffrey Epstein (solda) Donald Trump ile Florida'da (1997)

YORUM YAP

YORUMLAR (0)