Bitcoin madencilerine Wyoming eyaletinden davet geldi

Muhafazakar Cumhuriyetçi Senatör Cynthia Lummis, Bitcoin madencilerini Wyoming eyaletine davet etti

CNBC ile konuşurken, Bitcoin madenciliğinin yenilenebilir enerji kaynaklarının sadece %12’sini kullanan geleneksel madencilik yöntemlerine kıyasla yaklaşık %40’ını kullanma yeteneğini onayladığını ifade etti.

Bu, Çin’in bu yıl Mayıs ayında Anakara Çin’de ve diğer Çin eyaletlerinde Bitcoin kullanımını ve madenciliğini yasakladıktan sonra Bitcoin madencilerini çökertmesinin ardından geldi.

Senatör Cynthia, Bitcoin’i, çevresinde birçok yeniliği teşvik eden ve benimsenmesi gereken harika bir buluş olarak nitelendirerek övdü. Ayrıca, Bitcoin’i yasal ihale haline getirmek için bir yasa çıkaran El Salvador’a desteğinide verdi ve bunun ABD’de çalışan kişilerin El Salvador’daki akrabalarına para göndermek için kullandıkları süreyi ve ücretleri büyük ölçüde azaltacağını belirtti.

Bitcoin kullanarak madencilik ve ödeme yapma fikrini açıkça destekleyen Teksas valisi Greg Abbott ve Miami Belediye Başkanı Francis Suarez gibi diğer kripto yanlısı milletvekillerine katılıyor. Ayrıca, madenciliğin kazanımlarının büyük ölçüde risklerden daha ağır bastığına ve geleneksel madencilik tehlikelerine ve atıklarına bir çözüm olabileceğine inanıyor.

Çağrısı, uluslararası toplumun, artan küresel ısınma endeksini dizginlemek amacıyla yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını benimsemeleri için yapılan anlaşmayla uyumlu.

Çin’in Bitcoin madenciliği ve ticaretini yasaklamasının ardından ABD, Çinli madencilerin Teksas gibi çeşitli ABD eyaletlerinde işlerini kurmaya çalıştıkları için “büyük madencilik göçü” olarak adlandırılan şeyi yaşadı.

Gemini’de eski bir Mühendis olan Brandon Arvanagh, daha fazla yasa koyucunun madenciliği benimsemesiyle önümüzdeki birkaç ay içinde çarpıcı bir değişim göreceğini söylüyor. Kripto madenciliğinin ABD’de daha fazla madencinin öngörülemeyen Çin’i ABD’deki Devletler için terk ettiği için ABD’de devasa ve sürdürülebilir bir endüstri haline geleceğine inanıyor.

“Bitcoin zayıf ellerden güçlü ellere geçiyor. Aynı şekilde, Bitcoin ağı çürük karmalardan güçlü karmalara geçer. Hashrate, madencilik çiftliklerinin eyaletlerin hakları ve silahlarıyla güvence altına alındığı Teksas için öngörülemeyen Çin’den ayrılıyor. Sevinin!”YORUM YAP

YORUMLAR (0)