Bitcoin ne zaman 200 bin dolar olacak?

İstikrar arayışı içinde olan Bitcoin için yeni tahmin geldi. 200 bin dolar olması için yorumda bulunan analist, tarihi de açıkladı.

Kripto analisti Nicholas Merten’e göre Bitcoin arz kıtlığı daha yüksek fiyatlar için sahne hazırlıyor. DataDash‘ten popüler kripto analisti Nicholas Merten, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru koşmasını neyin körüklediğini açıklamak için bir anahtar metriğe bakıyor.

Bitcoin arz kıtlığı

Yakın tarihli bir Bitcoin güncellemesinde Merten, 473.000 abonesine, yatırımcıların Bitcoin’i (BTC) daha uzun süre tuttuklarını söyledi ve bu da, 100,000 dolar ve ötesi yıl sonu hedefleri için iyiye işaret ediyor. Merten şöyle diyor:

Piyasa fiyatlarının genel olarak yükselmesinin veya genel olarak düşmesinin nedeni, girişler ve çıkışlardır ve piyasada satmaya veya piyasadan satın almaya istekli daha fazla insan olduğunu bilirsek, genellikle fiyatın gideceği yönü bilebiliriz ve biz trendi çok, çok daha basit bir şekilde tespit edebiliyoruz. Bitcoin’in yakın gelecekte tüm zamanların en yüksek seviyelerine kadar harekete başlaması için burada bir temel oluşturduk. Momentum güçlü olmaya devam ederse, gerçekten bu ay olabilir. Ancak burada tahminlerimi olabildiğince muhafazakar tutmak istiyorum ve muhtemelen bir ay, bir buçuk ay, iki ay, üç ay içinde bir şeyler göreceğimizi varsaymak istiyorum.

BTC uzun süre elde tutuluyor

Merten, dünyanın önde gelen kripto parasıyla ilgili kayda değer haber olaylarının olmamasına rağmen Bitcoin’in son zamanlarda fiyatının yükseldiğini belirtiyor. Merten, metriğe “sevgili yaşam için bekle” anlamına gelen HODL dalgaları olarak atıfta bulunur. On-chain veriler, herkesin bir alıcının BTC’yi ne kadar süreyle elinde tuttuğunu doğrulamasına izin verdiğinden, analist, toplam BTC‘nin daha uzun süre tutulduğu eğilimine dikkat çekiyor. Analist şöyle diyor:

"24 saatlik bir süre içinde hareket etmiyorlar, bir günden bir haftaya, bir haftadan bir aya kadar bir süre içinde hareket etmiyorlar. Gerçekten daha uzun süre tutulmaya başlıyorlar. Chain üzerinde, bu uzun vadeli yaklaşımı benimseyen daha fazla insanın olduğu genel eğilimini görebiliriz. Satış tarafında herhangi bir etkisi olmayacak, en azından uzun bir süre için."

Bu verilere dayanarak Merten, BTC’nin bu yıl yeni zirvelere ulaşabileceğinden emin.

“Yani Ekim ayındayız. Bu yılın sonuna kadar, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65 bin’e kadar bir yükseliş göreceğimizi ve ardından daha yükseğe tırmanmaya devam etmek ve fiyatta tüm zamanların en yükseklerini yapmak için zemin hazırlayacağımızı ve sonunda altıya doğru çıkacağımızı umuyorduk. 100.000’de 6 haneli bölge ve bu döngüde en coşkulu tahminimiz 200.000 dolar."

YORUM YAP

YORUMLAR (0)