BKM ile nakitten dijitale 30 yıllık yolculuk

Bankalararası Kart Merkezi sektörle birlikte, hatta kimi konularda sektörden önce ve sektöre öncülük edecek şekilde kabuk değiştirmeye ve dönüşmeye devam edecek…


Bankalar arasındaki kartlı işlemlerin takas ve yönlendirme operasyonlarını yürütmek misyonuyla 1990’dan bu yana faaliyet gösteren ve bugüne kadar sürekli gelişip dönüşerek Türkiye’ye pek çok ilki yaşatan Bankalararası Kart Merkezi, 30’uncu yaşını kutluyor. BKM’nin geçmişten günümüze 30 yıllık hikayesini anlatan BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko, “Türkiye’nin dijital dönüşümünde öncü olmayı sürdüreceğiz” diyor.

Dr. Soner Canko, BKM’nin önümüzdeki döneme ilişkin stratejisiyle ilgili de şu ipuçlarını paylaşıyor: “2000’li yılların ikinci yarısından itibaren küçük kazanımlar elde etmek için başladığı yolculukta geçirdiği dönüşümle birlikte bugün ekosistemin merkezinde, dijital cüzdandan yerel şemaya, blokzincirden yapay zekâya pek çok projeyi hayata geçiren BKM’nin gelecek için önceliği bu projelerin sektör genelinde ölçeklendirilmesine odaklanmak olacak. BKM, 30 yıllık tarihinde olduğu gibi sektörle birlikte, hatta kimi konularda sektörden önce ve sektöre öncülük edecek şekilde kabuk değiştirmeye ve dönüşmeye de devam edecek.”

BKM’nin nakitten dijitale 30 yıllık yolculuğu haberini okumak için tıklayınız!

YORUM YAP

YORUMLAR (0)