Cam tavanları kırmak için güçbirliği zamanı

Teknoloji sektöründe kadın istihdamı seferberliği

Her biri alanında başarılı işlere imza atmış, farklı sektörlerde üst düzey yöneticilik yapan 10 değerli kadın, ödeme dünyası ve teknolojide kadın istihdamını konuşmak üzere buluştu. Kadınlar açısından büyük fırsatlar barındıran bu alanda neler yapılabileceği konuşuldu. Sonuçta, iş garantili eğitim düzenlemek de dahil somut adımlar içeren bir yol haritasının ilk işaretleri ortaya çıktı... 

PSM’nin “Zirve Yolunda” röportaj dizisiyle çaktığı kıvılcım, ödeme dünyasında, teknoloji sektöründe bir kadın istihdamı seferberliğine dönüşebilir mi? Neden olmasın? Her şey bir hayalle başlar değil mi? Biz bunu tüm kalbimizle diliyor, istiyoruz. Peki bu nasıl mümkün olabilir? Önce sorunun kaynaklarını tespit edip çözüm önerilerini ortaya koymak, ardından da neler yapılacağını içeren bir yol haritası belirlemek gerekiyor. 

İşte bu amaç doğrultusunda, “Zirve Sohbetleri”ne konuk olan, bu sayede hikayelerini, kariyer mücadelelerini yakından tanıdığımız değerli kadın yöneticileri bir araya getirip sektörümüzde kadın istihdamına nasıl katkı sunacağımızı konuştuk. Farklı kültürlerden gelmiş, farklı ailelerde büyümüş, farklı eğitimler almış, kimi ulusal kimi uluslararası şirketlerde çalışan, kimi de kendi şirketlerini yöneten 10 kadın, çok değerli görüş ve önerilerini bizlerle paylaştı. 

İşte bu güzel toplantıdan ‘Zirve Yolunda’ya yansıyanları okumak için tıklayınız!

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica