Citi'nin CEO'sundan flaş kripto para açıklaması

CitiGroup CEO’su Jane Fraser, kripto para varlıklarının geleneksel para birimi gibi olacağını söyledi.

CitiGroup CEO’su Jane Fraser, geçtiğimiz saatlerde Yahoo Finance ile bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajda Bitcoin ve kripto varlıkların geleneksel finansal hizmetler ve finansal piyasaların bir parçası haline geleceğine inandığını söyledi. CitiGroup çalışanları ile yapılan bir konferans sırasında merkeziyetsizlik, blokchain, DeFi, kripto paralar ve bir çok konu hakkında görüşlerini paylaştı.

FRASER, ”KRİPTO VARLIKLAR FİNANSAL HİZMETLERİN VE PİYASALARIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞUNU ELE GEÇİRECEK. GERÇEK ZAMANLI ÖDEMELERİN HER İKİSİ DE DAHA KÜRESEL HALE GELECEKTİR. HER YERDE VE ALANDA ULAŞILMASI KOLAY OLACAK. KRİPTO PARA BİRİMLERİ GELECEĞİN BİR PARÇASI OLABİLİR.’‘

Global düzeyde hizmet veren bankaların CitiCoin deneyinden vazgeçmesinin ardından Citi, daha farklı bir iş yapacağını duyurdu. Kullanıcılara ticaret, vesayet ve finansman gibi kripto para birimleri hizmeti vereceğini açıkladığı belirtiliyor.
 
Fraser, kurumsal bankaların çok dikkatli ve araştırma yaparak ilerlediğini söyleyerek sözlerine devam etti.

”KRİPTO PARA SEKTÖRÜNDE ESNEKLİK, ÖLÇEKLENEBİLİRLİK, YASAL DÜZENLEME, SORUNLAR VE ŞEFFAFLIK GİBİ BİR SÜRÜ AKILLARA GELEN SORU VAR. BUNLARIN HEPSİNİN SEKTÖRÜN GELECEĞİ İÇİN ÇÖZÜME KAVUŞTURULMASI GEREKİYOR.”

Ağustos ayı sonlarında Citi, kurumsal müşterilere kripto para birimleri alanında hizmet vermek amacıyla araştırma yapmaya başladığını duyurmuştu. Bunun için de Chicago Mercantile Exchange’de (CME) Bitcoin vadeli işlem ticareti yapmayı planlıyor.

Goldman Sachs ve Bank of America gibi büyük bankaların kripto paralara yatırım yapma stratejisini belirledikten sonra Citi de bu dev bankaların kripto paralara yönelik adım atmasının ardından bu işe girdiğini açıklamıştı.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)