Dolar ve euro haftaya sakin başladı

Döviz piyasaları, veri ajandası bakımından sakin geçmesi beklenen haftanın ilk gününde yatay. Dolar/TL, 8,66-8,67, euro/TL ise 10,55 düzeyinde işlem görüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan-Biden görüşmesi, TCMB ve Fed'in faiz kararlarıyla piyasalar açısından oldukça yoğun geçecek olan gelecek hafta öncesinde bu haftanın gündemi sakin geçmeye aday. Sadece perşembe günü gelecek olan istihdam verilerinin önde çıktığı haftanın ilk günü, fiyatlanacak çok önemli bir veri bulunmuyor. Yurt içinde Hazine ihaleleri takip edilirken yurt dışında Almanya fabrika siparişleri izlenecek.  

Geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz indirimine işaret eden sözleriyle 8,88'i aşarak rekor tazeleyen dolar/TL, sonrasında haftayı 8,60-8,70 bandında dalgalanarak geçirdi. Veri ve ajanda bakımından sakin başlayan haftanın ilk işlem gününde dolar/TL de geçen hafta kapanış seviyeleri olan 8,66-8,67 seviyelerinde değerleniyor.  Geçen hafta 10,76 ile tüm zamanların en yüksek seviyelerini gören euro/TL ise bu sabah saatlerinde 10,56'dan el değiştiriyor.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)