E-Kent'ten Almanya'ya akıllı şehir çıkarması

Akıllı şehir teknolojileri üreticisi E-Kent, Türkiye’nin bu alandaki ilk entegre teknoloji ürünü SmartBanko’yu Almanya’da düzenlenen fuarda tanıtacak

Elektronik ücret toplama sistemleri kuruluşu E-Kent, geliştirdiği elektronik biletleme ve ücretlendirme cihazlarını uluslararası arenada tanıtmaya hazırlanıyor. Almanya’nın Karlsruhe kentinde 18-20 Şubat 2014 tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Toplu Taşımacılıkta IT Çözümleri Fuarı’na (IT-TRANS) katılan E-Kent, fuar kapsamında tamamı Türk mühendisliği ve Ar-Ge çalışmalarının ürünü olarak geliştirilen cihazlarını tanıtacak.


21 şehirde toplam 1 milyar adet işlem yöneten E-Kent, IT-Trans Konferansı’na da konuşmacı olarak davet edildi. E-Kent Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cüneyt Erigüç tarafından yönetilecek oturumda, Almanya’nın yanı sıra aralarında ABD, İngiltere, İsveç, Belçika, Çin ve Fransa’nın da bulunduğu 26 ülkenin katılımcılarına, ulaşım sistemlerinin geleceği konusunda bilgiler verilecek.

Kent yaşamını kolaylaştırmak için akıllı şehir teknolojileri üreten E-Kent, fuar kapsamında şehir içi ulaşım kullanıcılarına özel olarak ürettiği SmartBanko ve MiniBanko ürünlerini ön plana çıkarıyor. Akıllı kart satışı, elektronik biletleme ve ücret toplama işlemlerini gerçekleştirirken, kağıt ve madeni para, kredi kartı ve alternatif ödeme seçenekleri ile kullanıcının hızlı, ekonomik ve pratik işlem gerçekleştirmesini sağlayan bu cihazlar, engelli bireyler için uluslararası erişilebilirlik (TSI) standartlarına göre üretilmiş Türkiye’deki ilk entegre teknoloji ürünü olma özelliğini de taşıyor.

E-Kent Genel Müdürü Nabi Temuçin, geliştirdikleri bu ürünleri uluslararası fuarda sergilemenin heyecanını taşıdıklarını belirterek “Sektöründe öncü bir kuruluş olarak E-Kent’in bu fuarlara kendi ürünleriyle katılması, ülkemizin geldiği noktayı uluslararası arenada bir kez daha göstermesi açısından çok önemli” dedi.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica