Garanti BBVA'dan yenilikçi ödeme çözümleri

İstanbul Havalimanı’nda hizmete giren BinBin scooterler, Garanti BBVA POS uygulaması sayesinde kullanıcılara anında ödeme kolaylığı sağlıyor

Garanti BBVA, kullanım kolaylığıyla son ödeme büyük ilgi gören ve dünyanın en büyükleri arasında yer alan İstanbul Havalimanı'nda da BinBin markasıyla hizmete giren scooterlar üzerine POSS uygulaması entegre. 

Böylece bu uygulamayla İstanbul Havalimanı'nda yurt dışından gelen yolcular; scooterlar ile uçak çıkışından pasaport işlemlerinin yapıldığı yere kadar, telefonlarına herhangi bir uygulama indirmeden, sadece kredi kartlarıyla scooterda Garanti BBVA POS'undan ödeme yapmak, pratik bir şekilde hızlıca gidebilecekler. Kullanıcılar, Türkiye'de ilk kez self servis ödeme alınabilen Android tabanlı mini POS terminali üzerinden Garanti BBVA POS uygulamasıyla, ekran üzerinde dil seçimiyle birlikte tahmini kullanımda, kendi para birimi çipli, temassız veya QR kodla ödeme imkânına sahip olacak. 

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti BBVA Ödeme Sistemleri (GÖSAŞ) Genel Müdür Yardımcısı Özgür Altan, " İstanbul Havalimanı gibi büyük bir komplekste, yolcu için bu dakikalarda olduğu, terminal içinde mesafeleri kısaltacak scooterların herhangi bir telefon uygulamasına ihtiyaç duymadan, ödeme yapılarak kullanılacağı Bir çözümü hayata geçirdik "dedi. Self servis ödeme alabilen ilk Android tabanlı mini POS terminalinin kurulumunu yaptıklarını belirten GÖSAŞ Genel Müdür Yardımcısı Altan, yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

"BinBin Scooter uygulamasıyla Garanti BBVA POS'la ödeme uygulamamızın entegre çalışarak ödeme alınabilmesine olanak sağlandı. Çözümler, akaryakıt analiz çözümleri, self servis kiosk çözümleri, kargo uygulamaları ve hızlı kasa gibi işlemler gerçekleştiriyoruz.Amacımız çözümlerin alanlarını çeşitlendirerek, ödeme sistemleri dünyasında tüm taraflara daha fazla kolaylık, hız ve güvenlik sunabilmek. "

YORUM YAP

YORUMLAR (0)