Garanti, Türkiye’de yine bir ilke imza attı!

Garanti Cep’te QR kod ile hızlıdan da hızlı para gönderme özelliği hayata geçti.

Garanti Bankası, Garanti Cep’te QR kodla para gönderme hizmetini başlatarak Türkiye’de bir ilke daha imza attı. Garanti müşterileri, IBAN veya hesap numarası hatırlamak yerine QR kodları sayesinde, para gönderme işlemlerini çok daha kolay ve hızlı gerçekleştirecek.

Garanti Cep uygulamasında hayata geçirilen özellikle, IBAN yerine her hesap özelinde tanımlanmış QR kodlar kullanılabilecek.Para transferi işlemlerinde, alıcı taraf Garanti Cep uygulaması içerisinde kendi hesabına ait QR kodu görüntüleyebilecek ve herhangi bir mesajlaşma platformu ile arkadaşlarıyla paylaşabilecek. Para göndermek isteyenGaranti müşterileri ise alıcıylayanyana oldukları durumda QR’ı anlık olarak okutabilecek veya daha önce paylaşılmış bir QR kodu telefonunun fotoğraf galerisinden seçerek işlemi tamamlayabilecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, “Dijitalleşme yolculuğunda her zaman sektöre yön veren ve fark yaratan Garanti olarak, Türkiye’de bir ilke daha imza attık. QR kodla para çekme ve yatırma özelliği sayesinde,Paramatik’lerden kartsız para çekebilen müşterilerimiz, artık QR kodla,IBAN hatırlamalarına gerek kalmadan çok daha hızlı ve kolay bir şekildepara transferi gerçekleştirebilecek. Müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için para göndermek gibi sık yapılan günlük bankacılık işlemlerine hız katıyor, teknolojimizle fark yaratıyoruz. Yaptığımız yatırımlarla müşterilerimize en iyi dijital bankacılık deneyimini sunmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda hayatı kolaylaştıran ürün ve hizmetler geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)