Garanti'den 750 milyon dolarlık sermaye benzeri tahvil ihracı

Garanti Bankası, 750 milyon dolar tutarında sermaye benzeri tahvil ihracı gerçekleştirdi.

Garanti Bankası, Basel III uyumlu, 10 yıl vadeli 750 milyon dolar tutarında sermaye benzeri tahvil ihracı gerçekleştirdi.

Garanti’nin 4 milyar dolar düzeyinde talep gören 24 Mayıs 2027 vadeli ve 5 yıl geri çağırma opsiyonlu tahvil ihracı, yüzde 6,125 olarak belirlenen kupon oranıyla bugüne kadar Türkiye’den bir bankanın sağladığı en düşük Basel 3 uyumlu sermaye benzeri tahvil getirisi oldu.

Dünya genelinde 300 yatırımcının talepte bulunduğu Garanti Bankası’nın sermaye benzeri tahvil ihracında, BofAML, BBVA, BNPP, Commerzbank, HSBC ve Standard Chartered görev aldı.

İhraca ilişkin değerlendirmelerde bulunan Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, "Garanti Bankası olarak çok başarılı bir işleme daha imza atıp, kupon oranı itibarıyla Türkiye’den bir bankanın bugüne kadarki en düşük Basel 3 uyumlu sermaye benzeri tahvil getirisiyle 750 milyon dolarlık bir ihraç gerçekleştirdik. Basel 3 kriterleri kapsamında Türkiye’deki en düşük maliyet ve en yüksek tutarlı, 10 yıl vadeli, üstelik işlemin 5 katından daha fazla bir talep görerek bu ihracı gerçekleştirmek, Türkiye’nin ve elbette ki Garanti’nin uluslararası finans piyasalarında yarattığı güven ve istikrarın yeni bir göstergesi oldu." ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica