Gear 2’ye özel ilk finansal uygulamalar TEB’den

Türk Ekonomi Bankası (TEB), Google Glass’ın ardından Samsung Gear 2 akıllı saate özel Türkiye’nin ilk finansal uygulamasını geliştirdi

Giyilebilir teknolojilerin öncü bankası Türk Ekonomi Bankası (TEB), bu alandaki yatırımlarını akıllı gözlük Google Glass’a özel geliştirdiği ürünün ardından akıllı saat segmentine de taşıdı. Google Glass için Türkiye’de ilk finansal uygulamayı geliştiren TEB, yakın dönemde Türkiye pazarında da satışa çıkacak olan Samsung Gear 2 ve Gear 2 Neo modelleri için Türkiye’nin ilk finansal uygulamasını geliştirdi.
 
Finansal hizmetler Türkiye’de TEB ile ‘göz’e geldi
 
Tüm işlemlerin sesli komutlar, hareket algılayıcılar ve dokunmatik alandaki parmak hareketleriyle yönetildiği Google Glass için geliştirilen CEPTETEB uygulaması da bu özellikleri barındırıyor. Türkiye’nin ilk finansal uygulaması olan TEB Google Glass ile kullanıcılar bulundukları yere en yakın TEB ATM/Şube lokasyonlarına ve güncel kredi kartı kampanyası bilgilerine Google Glass’larının ekranlarından ulaşabilecekler. Önümüzdeki dönemde de TEB müşterilerinin sadece Google Glass’larını kullanarak TEB ATM’lerinden kartsız para çekmelerinin sağlanması planlanıyor. Ayrıca, TEB müşterilerinin Google Glass’larından güncel kredi kartı ve varlık bilgilerine ulaşmasıyla müşteri deneyimi de çok farklı bir noktaya taşınacak.
 
Samsung Gear ve Gear 2 Neo'ya ilk finansal uygulama TEB’den
 
TEB, giyilebilir teknolojiler alanındaki yatırımlarını akıllı gözlük Google Glass’a özel geliştirdiği ürünün ardından akıllı saat segmentine de taşıdı. TEB, yakın dönemde Türkiye pazarında da satışa çıkması beklenen, dokunmatik ekranı  ile yönetilen, fotoğraf çekebilen, telefon üzerinden görüşme gerçekleştirmeye olanak sağlayan akıllı saat Samsung Gear 2 ve Gear 2 Neo modelleri için Türkiye’nin ilk finansal uygulamasını geliştirdi.
Geliştirmesi tamamlanan uygulamanın hizmete sunulmasıyla kullanıcılar döviz, BIST, altın gibi piyasa bilgilerini takip edebilmenin yanı sıra akıllı saatleri üzerinden TEB Telefon Şubesi’ni de anında arayabilecek.
 
“Giyilebilir teknoloji yatırımlarımıza devam ediyoruz”
 
TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, konuyla ilgili olarak, gelişen teknoloji ve değişen müşteri davranışlarını göz önüne aldıklarında artık mobil bankacılığı ana kanallardan biri olarak gördüklerini ifade etti. Yakın gelecekte akıllı saat ve gözlükler başta olmak üzere giyilebilir teknolojilerin günlük hayatımızda daha fazla yer alacağını belirten Mendi şunları kaydetti; “Bu yıl dünya çapında 50 milyon giyilebilir ürünün satılacağını ve bu rakamın 2018 yılında yaklaşık 500 milyona ulaşacağını öngörüyoruz. TEB olarak, stratejik önem verdiğimiz mobil bankacılık alanında başta Google Glass akıllı gözlük ve Samsung Gear 2 akıllı saat olmak üzere farklı platformlar ve servislerle giyilebilir teknoloji yatırımlarına devam ediyoruz. Teknolojiyi hizmete dönüştüren öncü banka anlayışıyla geliştirdiğimiz yenilikçi fikirlerle mobil bankacılık sektörüne değer katmayı, yeni devreye alınan her fonksiyon ve üründe müşteriler açısından en kolay ve pratik çözümleri sunmayı sürdüreceğiz” dedi.

 

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica