İlayda Yarcan'ın idealleri eğitimlerini sürdüren kızlara umut olacak

İlayda Yarcan'ın idealleri ile “TEV – İlayda Yarcan Güçlü Kızlar Aydınlık Yarınlar Burs Fonu” eğitimlerini sürdüren kızlara umut olacak.

Geçtiğimiz yıl 19 Ekim’de yaşama veda eden İlayda Yarcan’ın adına Yarcan Ailesi tarafından Türk Eğitim Vakfı çatısı altında “İlayda Yarcan Güçlü Kızlar Aydınlık Yarınlar Burs Fonu” kuruldu. Vefatının birinci yılında ailesi tarafından, genç kızların eğitim hayatına destek vermek amacı ile kurulan fon ile İlayda’nın adı sonsuza kadar yaşatılıacak. Bu fon sayesinde İlayda’nın başarıları, tutkuları ve hayalleri eğitim hayatını sürdüren kızların umutlarında büyüyüp yeşerecek. Burs fonu, İlayda’nın adını sonsuzluğa taşımak isteyen destekçilerin bağışlarını bekliyor.

Yarcan Ailesi, “Sevgili İlayda’nın aramızdan ayrılışının birinci yıl dönümünde onu özlem ve sevgi ile anıyoruz. Bugün bizimle olsaydı eminiz, başarılı bir iş kadını ve hayırlı bir evlat olarak hep göğsümüzü kabartmaya devam edecekti. Biz onun anısını yaşatmak için İlayda Yarcan adına Türk Eğitim Vakfı çatısı altında bir burs fonu oluşturmaya karar verdik. Bu fon ile İlayda’nın ışığı sonsuza dek parlayacak. Bu ışık ise “Güçlü Kızlar, Aydınlık Yarınlar Fonu” ile tıpkı İlayda’mız gibi çok yönlü yetenekleri olan girişimci, sporcu, doğayı seven, hayvanları koruyan, sanatçı ve iş insanı gibi farklı mesleklerde parlamak isteyen kızlarımızın yolunu ömür boyu aydınlatmaya devam edecek. Kızımızın hatırasını yaşatacak olan bu fonun güçlenmesi ve uzun yıllar devamı için ilgimiz, çalışmalarımız sürecektir’’ açıklamasında bulundu.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)