ING Türkiye, Mastercard ile cep telefonlarını POS’a dönüştürdü

Ödeme sistemleri pazarında bir ilke imza atarak Mart ayında akıllı telefonları POS cihazına dönüştüren ING Türkiye’nin Mastercard işbirliği ile hayata geçirdiği Cebimde POS uygulaması büyük ilgi görüyor

Ödeme sistemleri pazarında bir ilke imza atarak Mart ayında akıllı telefonları POS cihazına dönüştüren ING Türkiye’nin Mastercard işbirliği ile hayata geçirdiği Cebimde POS uygulaması büyük ilgi görüyor. ING KOBİ ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı İhsan Çakır, Cebimde POS ile cep telefonlarının NFC teknolojisini kullanarak herhangi bir ek cihaza ihtiyaç duymaksızın POS cihazı olarak kullanıldığını hatırlatarak, ING Türkiye’nin geliştirdiği “Eski Köye Yeni Adet” getiren yeniliğin ING Grubu’nda da kullanılmaya başlanacağını vurguladı.

Müşterilerine her zaman, her yerden, kolay ve zahmetsiz hizmet sunabilmek hedefiyle faaliyet gösteren ING Türkiye’nin Mart ayında hayata geçirdiği ve global ödeme sistemleri şirketi Mastercard ile işbirliğine giderek KOBİ’lerin akıllı telefonlarını POS cihazı olarak kullanmalarını sağlayan uygulama büyük ilgi görüyor. ING Cebimde POS uygulaması ile ING müşterisi olan işletmeler, sadece ING Cebimde POS uygulamasını indirerek kart ödemelerini mobil cihazlarından kabul etmeye başlayabiliyor.

ING Cebimde POS düşük maliyetli tahsilat sağlıyor

ING ve Mastercard işbirliği ile hayata geçirilen ING Cebimde POS ile tüm KOBİ statüsündeki firmalara ve mikro işletmelere düşük maliyetlerle kartlı ödeme kabulü imkanı sağlanıyor. Uygulama NFC özelliğine sahip herhangi bir Android cihazda kullanılabiliyor. Uygulama indirildikten sonra cep telefonu bir POS cihazına dönüşüyor. Firmaların işini kolaylaştıran ING Cebimde POS’un herhangi bir cihaz maliyeti bulunmuyor.

ING Türkiye KOBİ ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı İhsan Çakır: “Yaygınlaşmasını bekliyoruz”

ING Türkiye KOBİ ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı İhsan Çakır, ING Cebimde POS’un kısa süre içinde yaygınlaşmasını beklediklerini söyledi. İhsan Çakır şöyle devam etti: “‘Eski Köye Yeni Adet’ getirmeye devam eden ING Türkiye’nin bu projesi ING ve Mastercard işbirliği ile uygulamaya alındı. ING Cebimde POS ile cep telefonları NFC teknolojisini kullanarak herhangi bir ek cihaza ihtiyaç duymaksızın POS cihazı olarak kullanılabiliyor. Bu uygulama KOBİ’lerin ve basit usul vergi ile çalışan ve düşük tutarlı işlem adetleri olan küçük esnafın ödeme almasını kolaylaştırıyor. ING  olarak müşterilerimize yeni avantajlar sağlamaya, müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımımızla bankacılık alanında ihtiyaç duydukları her alanda işletmelerin yanında olmaya devam edeceğiz.”

YORUM YAP

YORUMLAR (0)