İş Bankası’na ICBC’den 250 milyon dolar kredi

Dünyanın en büyük bankası ICBC, İş Bankası'na 250 milyon dolar kredi verdi

Türkiye İş Bankası, dünyanın en büyük bankası olan Industrial and Commercial Bank of China’dan (ICBC), ICBC Turkey Bank A.Ş.'nin koordinatörlüğünde 250 milyon ABD Doları tutarında kredi temin etti. Vadesi 3 yıl bir hafta olan kredi, genel kurumsal amaçlar ve dış ticaretin finansmanı çerçevesinde kullandırılacak.

Söz konusu krediye ilişkin tören, İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Ertürk, Uluslararası Finansal Kuruluşlar Müdürü Özgür Temel ile ICBC Turkey Genel Müdürü Gao Xiangyang ve Genel Müdür Yardımcıları Chen Yubao ile Halit Döver’in katılımıyla İstanbul’da yapıldı.

Adnan Bali, törende yaptığı konuşmada, dünyanın en büyük bankası olan ICBC ile işbirliğini geliştirmekten memnuniyet duyduklarını vurgulayarak, sağladıkları uzun vadeli kredinin İş Bankası’nın ekonomiye olan desteğine katkı sunacağını ifade etti. Bali, gelecek dönemlerde de ICBC Grubu ile olan işbirliklerinin artarak devam edeceğine inandığını söyledi.

ICBC Turkey Genel Müdürü Gao Xiangyang, ICBC Turkey olarak Türk finans piyasasına güçlü bir bağlılıkları olduğunu, bu kapsamda İş Bankası’na söz konusu kredinin tahsisi için aracılık yaptıklarını, başarıyla sonuçlanan bu işlemin ICBC'nin, hem İş Bankası’na hem de Türk ekonomisine duyduğu inanç ve güveni sergilediğini belirtti. Nihai olarak, İş Bankası ile işbirliği içinde olmaktan da aynı oranda gururlu olduklarını ifade eden Gao Xiangyang iki kurumun önümüzdeki yıllarda tüm bankacılık alanlarında yeni işbirlikleri gerçekleştireceğine ve birbirlerine karşılıklı katkı sağlayacaklarına inandıklarını da sözlerine ekledi.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica