İş Bankası'ndan enflasyona endeksli 2 yeni vadeli hesap

Türkiye İş Bankası, Türk Lirası yatırımlarının enflasyona karşı korunmasını sağlayan 2 yeni vadeli hesap ürününü hizmete sundu.

Türkiye İş Bankası, Türk Lirası yatırımlarının enflasyona karşı korunmasını sağlayacak 2 yeni vadeli hesap ürünü sunuyor. Bu yeni ürünler sayesinde, bireysel yatırımcıların Türk Lirası’nı yatırımlarında daha fazla tercih etmeleri amaçlanıyor.

Enflasyon Korumalı Vadeli TL Mevduat Hesabı ve Enflasyona Endeksli Vadeli TL Mevduat Hesabı ürünleri ile İş Bankası, müşterilerine birikimlerini enflasyon karşısında koruma ve ilave getiri de sağlama imkanı sunuyor.

Minimum 30 bin TL alt limitli olarak açılabilen bu hesaplar ile tasarruf sahipleri dilerlerse vadeleri bozulmaksızın hesaplarından rahatça para çekme imkânına da sahip oluyor. Hesaplar 92 – 370 gün arası vadelerde açılabiliyor. 366 gün vade ve üzeri açılan hesaplara enflasyon korumasına ek % 0 stopaj uygulaması (yasal düzenlemeler çerçevesinde) yapılarak, tasarruf sahiplerine vergi avantajı da sağlanıyor.

Enflasyon Korumalı Vadeli TL Mevduat Hesabı

92 – 370 gün aralığındaki vadelerde açılabilen bu hesapla, hesap açılışı sırasında müşterilere "sabit bir ilani faiz oranı" taahhüt ediliyor. Hesap açılışı sırasında ayrıca, vade sonundaki güncel yıllık
TÜFE değişim oranına ilave edilecek bir prim oranı da belirleniyor.
Vade sonunda, hesap açılışı sırasında belirlenen "ilani faiz oranı" ile "Yıllık TÜFE Değişim Oranı + prim oranı” karşılaştırılarak daha yüksek olan oran üzerinden hesaba faiz işletiliyor. Böylelikle tasarruf sahipleri enflasyondan etkilenmeden yüksek getiri elde etmiş oluyor.

Enflasyona Endeksli Vadeli TL Mevduat Hesabı

366 – 370 gün aralığında vadelerde açılabilen bu hesap ile faiz tercih etmeyen müşteriler anaparasının değerini vade sonundaki güncel yıllık TÜFE değişim oranı kadar korumuş oluyor. Yıllık TÜFE değişim oranının üzerinde getiri elde etmeyi amaçlayan müşteriler ise bu ürün ile dilerlerse vade sonundaki güncel yıllık TÜFE değişim oranına, hesap açılışında belirlenen bir “prim oranı”nın eklenmesini de tercih ederek enflasyonun üzerinde bir getiri imkanı elde edebiliyor.

İş Bankası, sunmuş olduğu bu ürünler ile müşterilerinin Türk Lirası yatırımlarını hem enflasyona karşı korumuş oluyor hem de yüksek getiri elde etmelerini sağlıyor.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica