İş Bankası'ndan flaş Adana açıklaması

Adana’da İş Bankası’na ait eski metruk bir binanın yıkılışını yerel basın ‘kaçak yıkım’ diye haber yaptı, belediye de şubelere giriş çıkışı engellemek için banka önlerini kazdı…

Türkiye İş Bankası’ndan Adana'da yaşanan gelişmeler için bir açıklama yaptı. İşte o açaklama:

Adana’da yayın yapan bazı yerel gazetelerin 17 Temmuz Pazartesi günkü nüshalarında; Seyhan ilçesindeki, mülkiyeti bankamıza ait, Güney Sanayi Tekstil Fabrikası'nın eski idari binasında bankamız tarafından kaçak bir şekilde yıkım yapıldığı yönünde iddialar yer almıştır.

Bankamız alacaklarından ötürü edinilmiş olan eski, metruk ve güncel deprem yönetmeliği koşullarını sağlamaması nedeniyle can güvenliğini tehdit eden söz konusu binanın yıktırılmasının uygun olacağı düşünülmüş, binanın bir duvarının geçen yıl bir aracın üzerine yıkılması ve bir bölümünün yolu işgal etmesi de yıkım kararının uygulanmasında etkili olmuştur.

Yasal mevzuat ve prosedürler çerçevesinde, bankamızca gerekli resmi izinler alınarak binanın yıkımına başlanmış olup, haberlerde sözü edildiği gibi bankamıza iletilmiş bir kamulaştırma talebi bulunmamaktadır. Buna rağmen, Seyhan Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri kaçak olduğu iddiasıyla yıkım işlemini durdurmuştur. Bu olaylardan hemen sonraki ilk işgünü olan 17 Temmuz, Pazartesi günü mesai başlamadan önce, Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASKİ ekiplerince eş zamanlı olarak Adana ve bazı ilçelerindeki 13 şubemizin önünün müşterilerimizin şubelerimize girmesini engelleyecek şekilde kazıldığı görülmüştür. Tüm çabalarımıza rağmen, birdenbire ve herhangi bir tebligat yapılmaksızın gerçekleştirilen bu kazıların arkasındaki gerekçeye ilişkin bilgi edinilememiştir

Bugün itibarıyla, müşterilerimizin bahsi geçen şubelerimize erişimini ve hizmet almalarını sağlayıcı bütün tedbirler alınmış durumdadır.

Türkiye İş Bankası faaliyetlerini hukuka, yasal mevzuata, ahlaka ve milli değerlere uygun şekilde yerine getiren, her zaman kamunun yanında yer alan köklü bir kurumdur. Bu tür haber, iddia ve yorumlara itibar edilmemesini, konuyla ilgili değerlendirmelerimizin devam ettiğini, bankamızın haklarının korunması için hukuki süreçler de dahil gerekli girişimlerde bulunulacağını kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica