Koronavirüse meydan okuyor!

MoneyShower, ATM’lere kolayca monte edilip çıkarılabilen bir dezenfeksiyon sistemi. Bu ilginç girişimin mimarlarından Kübra Karakoç'u Temmuz sayımızda 'Zirve Yolunda' sayfamızda ağırladık.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüsle mücadele sürecinin belki de en “öğretici” faydası, hijyenin önemini kavratması oldu. Hijyen konusundaki inovatif girişimler de böylece hak ettiği değeri görmeye başladı. Tıpkı ATM cihazlarındaki banknotları dezenfekte ederek dünya çapında bir ilke imza atan MoneyShower gibi.

MoneyShower, ATM’lere kolayca monte edilip çıkarılabilen bir dezenfeksiyon sistemi. MoneyShower entegrasyonuyla basit bir işçilikle 15 dakika içerisinde sıradan bir ATM; çevreci, inovatif ve hijyenik bir cihaza dönüşüyor. Paranın en sık sirküle olduğu yer olan ATM’lerde saniyeler içerisinde banknotlar yüzde 99’a varan oranda dezenfekte edilebiliyor. Dünyanın en hızlı taşınabilir kişisel elektronik dezenfektanı ThingShower ise her türlü cansız yüzeyin dezenfeksiyonunda kullanılabiliyor. Bu ürün de ışık yüzeyinden salınan ışık darbeleriyle hijyeninden endişe duyulan yüzeylerde yüzde 99’a varan dezenfeksiyon sağlıyor. 

Bu ilginç girişimin mimarlarından Kübra Karakoç'u Temmuz sayımızda 'Zirve Yolunda' sayfamızda ağırladık. Salgında normalleşme sürecine geçilmesine rağmen tedirginlikle baş etmekte zorlanıyorsanız, bu genç girişimcinin başarı dolu hikayesi ve geliştirdiği ürünler eminiz ilginizi çekecek. Okumak için tıklayınız!

YORUM YAP

YORUMLAR (0)