Kredi kartı borç yapılandırması ile ilgili önemli haber

Kredi kartı borç yapılandırması kampanyasını bankaların peş peşe açıklamasının ardından, vatandaşların da bu konuya ilgisi bir hayli artmış durumda.

Ziraat Bankası'nın kredi kartı borç yapılandırması kapsamında yüzde 1.10 faiz uygulanacak. 5 bin lira borç sadece 5 bin 800 liraya bitecek. Gecikmeye düşerse ödenecek olan rakam ise 7 bin lira tutarını geçecekti. Bu uygulama sayesinde vatandaş hem ekstra borç yükünden, hem de borcundan kurtulmuş olacak.

Kredi kartı borçluları için getirilen yeni fırsat düşük faizlerle tüketicinin kazanmasını sağlıyor. Ziraat Bankası kart borçlarını yapılandırırken 24 aya kadar vade de yüzde 1.10 , 60 aya kadar vadede ise yüzde 1.20 oranında faiz uyguluyor.

Bu faiz oranları şu anda piyasada uygulanan tüketici faiz oranlarının yarısından bile az olduğu için tüketici her halde kazançlı çıkıyor Kart borcunu bu yapılandırmayla ödemeyen bir tüketici gecikmeye düşerse bu kez yüzde 2.75'lik faizle muhatap oluyor.

Yapılandırma faizlerinin iki katından fazla olan bu faiz oranıyla borç ödenemez noktalara taşınıyor ve daha sonra da haciz aşamasına geçiliyor.

Burada hem mahkeme masrafları hem vekalet ücretleri hem de temerrüt faiziyle küçücük borç büyük bir meblağ haline geliyor.

NASIL ÖDENECEK

Bankaya gelir belgenizle gittiğinizde yetkililer sizin diğer bankalara olan kredi kartı borcunuzu çıkartıyorlar.

Kredi kartı borç yapılandırması ile ilgili önemli haber! 5 bin lira borca 2 bin lira kazanç
Bir ödeme planı sunuluyor ve yüzde 1.10-1.20 oranlarındaki faizlerle kredi açılıyor. Bu kredi diğer bankalara aktarılarak sizin borcunuz kapatılıyor.

Borç kapatılırken kredi kartınızda kapatılıyor ve sorunlu karttan kurtulmanız sağlanıyor.

5 bin lira kredi kartı olan bir tüketicinin 24 ay vadeyle bu borcu kapatması halinde ödeyeceği toplam yüzde 1.10 faiz oranıyla tutar 5 bin 886 lira oluyor.

Kredi kartı borç yapılandırması ile ilgili önemli haber! 5 bin lira borca 2 bin lira kazanç
Bu tüketici yapılandırmadan yararlanmadan gecikmeye düşerse 24 ayda ödeyeceği tutar ise 7 bin 177 lirayı buluyor.

Böylece tüketicinin cebinden 2 bin liraya yakın fazladan para çıkıyor.  Sabah

YORUM YAP

YORUMLAR (3)

  • bir_umut22 Ocak 2019 11:08Tüm vatandaşların T.C. Kimlik numaraları var bu T.C. Kimlik numaralarına göre baş vuranların tüm borçlarını ödeme koşullarını kapsamasını istiyoruz. Rica ediyoruz. Sonra Bu T.C. Kimlik numaralarına bloke koyulup Bundan sonra hiç bir bankadan kredi ve kredi kartı alamaması sağlanabilir. Tüm Borçları Kapsasın. Tüm borçlar bir çatıda toplansın tek çatıya ödensin....60 ile 120 Ay vade Faiz oranı 0.60 gibi olursa Vatandaş düşünülmüş olur..

    (%0) (%0)
  • Vatandaş adam20 Ocak 2019 21:53Butun bankalar yalan Vakifbanktan kredi alabilen yok . KMH ve Nakit avans icinde utgulama geliştirilmeli

    (%0) (%0)
  • Türkoğlutürk 20 Ocak 2019 08:50Görev zararınıda vatandaş ödesin. Nasılsa birilerinin elektriğini ödüyor

    (%0) (%0)
Yandex.Metrica