Merkez Bankası faiz indirmeyecek

Nomura Gelişen Piyasalar Stratejisti Tim Ash, Merkez Bankası'nın bu hafta nasıl bir karar alacağına dair beklentilerini açıkladı

Nomura Gelişen Piyasalar Stratejisti Tim Ash Türk varlıklarında son dönemdeki ralliyi ve beklentileri Bloomberg HT'ye değerlendirdi.

Ash son zamanda Türk piyasalarında yaşanan rallinin sürdürülebilir olabileceğini belirtti. Ash, "Türk varlıklarında rallinin sürdürülebilir olduğunu söyledi. "Küresel ortam çok yapıcı, Türkiye'deki durum da öyle...Fed ihtiyatlı şekilde sıkı para politikasını sürdürüyor. Piyasa koşullarında olumlu yönde sürdürülebilirlik olabileceğini düşünüyorum" diye konuştu.

Türk ekonomisinin zorlu dönemlerden geçtiğini hatırlatan Ash, yine de Türk ekonomisinin zor durumları atlatarak pozitif anlamda ilerleyeceğini söyledi.

MERKEZ FAİZİ İNDİRMEYECEK

Merkez Bankası'nın bu hafta nasıl bir karar alacağına dair soruya ise Ash "Merkez Bankası bence bu noktada faiz indirimine gitmeyecektir. Merkez Bankaları çok ihtiyatlı davranıyor, ihtiyatlı olmaya devam edeceklerdir" yanıtını verdi.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica