Merkez Bankası'na Bitcoin yatırımı tavsiyesi

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’na Bitcoin yatırımı yapması yönünde tavsiyede bulundu.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda pek çok ülkenin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB)’na da kripto para birimleri konusunda önemli tavsiyelerde bulundu. MicroStrategy CEO’su Saylor, TCMB’ye lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yatırımı yapmasını öneriyor.

Michael Saylor, pek çok ülkenin merkez bankalarına kripto para yatırımı tavsiyelerinde bulundu

Michael J. Saylor ve Sanju Bansal tarafından Amerika’da kurulan yazılım tabanlı iş zekâsı firmasının CEO’su Saylor, dün katıldığı bir programda pek çok ülkenin merkez bankalarına Bitcoin yatırımı tavsiyesinde bulundu. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’na da benzer bir tavsiyede bulunan ünlü CEO, lider kripto para birimine yapılan yatırımın oldukça kazançlı olduğunu da ekliyor.

Geçtiğimiz yıl geliri 480 milyon dolar olan şirketin bu yıl bu sayının birkaç kat üzerinde bir kazanç açıklaması bekleniyor. 2021 yılında yaptıkları son alımlarla birlikte 114 bin adet Bitcoin token’ı bulunan şirket sermayesini ciddi oranda katladı. Bu varlıkların güncel dolar karşılığı ise 7 milyar dolara ulaştı. Kripto topluluğu tarafından yakından takip edilen Michael Saylor, önde gelen kripto paranın fiyatı bu yıl dip yaptığında ciddi yatırımlar yaparak büyük bir riski göze aldı. Ancak Bitcoin’in bugün ulaştığı seviyeler söz konusu olduğunda, Saylor’ın şirketinin aldığı riskin başarılı olduğunu ortaya koyuyor.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)