Mobven, Londra’dan Avrupa’ya adım attı

Mobil finans ve mobil ödeme alanlarında uzmanlaşan, Türkiye’nin önde gelen mobil uygulama ve fintech şirketlerinden Mobven, ağustos ayında açtığı Londra ofisinde yeni pazarlara ulaşıyor.

Mobven, Avrupa’ya da Londra ofisi ile adım attı. Mobven, Londra ofisi ile fintech alanındaki tecrübelerini ve ürünlerini İngiltere başta olmak üzere Avrupa’da da duyurmaya başladı.

Fintech ve Kurumsal Mobil uygulamalar üzerine yoğunlaşan faaliyetleri ile Türkiye'de en büyük mobil uygulama şirketleri arasında bulunan Mobven, geçtiğimiz ağustos ayında hayata geçirdiği Londra ofisinde, önemli bir fintech firmasının mobil cüzdan ve uçtan uca test işini yapmak için anlaşma sağladı.

Mobven’in kurucu ortağı ve CEO’su Serter Varol, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bugüne kadar Türkiye dışında Dubai ve Londra’da mobil ödeme ve mobil finans alanında hizmet veren şirketlere yönelik fintech projeleri gerçekleştirdik. Londra ofisinin planlamasını yaklaşık 1.5 senedir yapıyorduk. Sonunda, geçtiğimiz Ağustos ayında hayata geçirdik. Halihazırda da ilk müşterimizi aldık. Bilindik bir fintech şirketinin hem mobil cüzdanını hem de 120 cihazlık platformumuzda uctan uça test işini yapmak için el sıkıştık. Bu iş için çalıştığımız 3 bankadan ve 2 büyük kurumumuzdan referans alarak bizim kapımızı çaldılar. Buradaki müşterilerimize gösterdiğimiz kaliteli işin getirisini yurtdışında da almaya başladık.”

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica