Morgan Stanley'den Meksika Pezosu'na karşı TL notu

ABD'li bankacılık devi Morgan Stanley, Meksika Pezosu’na karşı Türk Lirası, Şili Pezosu ve Kolombiya Pezosu’nda uzun pozisyondan yana olduklarını belirtti

Morgan Stanley analistleri Jesper Rooth, Kelvin Pang ve Chun Him Cheung 4 Haziran’da yayımladıkları notta Meksika Pezosu’na karşı Türk Lirası, Şili Pezosu ve Kolombiya Pezosu’nda uzun pozisyondan yana olduklarını belirtti.

Gelişen piyasalarda (EM) rüzgârın tersine döndüğünü belirttikleri raporda analistler, yaklaşan ABD-Kuzey Kore zirvesi ve yükselen Güney Kore ihracatıyla birlikte Dolar/Won’da kısa pozisyon önerdi.

Açıklamada "Dolar rallisine karşı faiz artışı, mali tedbirler ve müdahalelerle gelen EM politika yanıtlarıyla EM kurları göreceli olarak daha çekici hale geldi" denildi.

Morgan Stanley, Endonezya Merkez Bankası’nın dışsal istikrara güçlü bağlılığının sürmesiyle Dolar/Endonezya Rupisi’nde kısa pozisyona devam ediyor. Euro/Filipinler Pezosu kısa pozisyonu ise Filipinler bankalarının zorunlu karşılık oranlarının azaltılmasıyla kapatıldı. (Business HT)

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica