Octet’i tercih edenler büyüyor

Octet Türkiye Müşteri Deneyimi Müdürü Yeşim Ramazanoğlu, Octet ürünlerini kullanan ve cirolarını artıran ilk üç sektörün Yapı-İnşaat, Makine ve Otomotiv sektörü olduğunu açıkladı

Tahsilat sıkıntıları ile mücadele eden işletmelerde nakit yönetiminin ciddi bir sorun haline geldiğini vurgulayan Octet Türkiye Müşteri Deneyimi Müdürü Yeşim Ramazanoğlu, “Dünyayı etkisi altına alan Covid-19’un etkilerini yaşamaya devam ediyoruz. Arz talep dengeleri tamamen değişti. Octet Türkiye, geliştirdiği dijital platform üzerinden işletmelerin ödeme ve tahsilat işlemlerini güvenli bir ortamda, hızlı bir şekilde yapabilmelerini sağlıyor. Octet kullanan müşterilerimiz arasında Yapı-İnşaat, Makine ve Otomotiv sektörü cirolarını 6-10 kat arasında artırdı ve artırmaya da devam ediyor.” dedi.

Bu artıştan Yapı ve İnşaat sektöründeki müşterilerinin en büyük payı aldığının altını çizen Ramazanoğlu, “Evden çalışan ve evde daha fazla zaman geçiren her birey evinde yenilik veya tadilat ihtiyacı hissetmeye başladı. Yapı ve İnşaat sektöründeki müşterilerimiz Octet ile cirosunu 10 kat artırırken, bu sektörde Octet Sanal POS hizmetini kullanan işletmeler ise 6 kat büyüdü. İkinci sırada ise pandeminin ilk zamanlarında durgunluk yaşayıp, daha sonra hızla büyüyen makine sektörü bulunuyor. Octet kullanan makine sektörü, ortalamada hacimlerini 7 kat artırdı. Bu artışın nedeni de Türkiye’deki makina üreticilerinin artan döviz kuru nedeni ile daha uygun maliyetlere yüksek kalitede makina tedarik etmesi ve yurtdışından temin edilen servis hizmetinde yaşanan aksaklıklar oldu. 2020 yılında pandeminin etkisine rağmen 17,1 milyar dolar makine ihracatı yapan Türkiye’nin makinecileri, Türkiye’nin toplam ihracatına yüzde 10,9 katkı sağladı. Üçüncü sırada ise Octet kullanan ve cirolarını 4 kat büyüten Otomotiv sektörü yer alıyor. Otomotiv sektörü zor zamanlar yaşasa da Octet bünyesinde hizmet alan müşterilerimiz son dönemde hızla büyümeye devam ediyor. Bu artışın en önemli nedeni ise insanların toplu taşıma araçları yerine kendi şahsi araçları ile seyahat etme taleplerinin artmış olması. Türkiye’nin lokasyonu açısından özellikle otomotiv ve otomotiv yan sanayi ürünlerinin üretimi konusunda rekabetçi bir rol oynayacağını öngörüyoruz.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Ramazanoğlu ayrıca; hızlı ve dijital çözümler ile tüm tarafları destekleyerek yeni yapılanmada tahsilat ve ödeme konusunda mevcut ve potansiyel tüm müşterilerinin yanında olmaya devam edeceklerini ifade ederek, “Octet aracılığı ile ödeyebilme imkanları sektörlerin rahatça büyümesine izin verdi. Fintech çözümlerimiz ile uluslararası ve holding bazında müşterilerimizden nihai tüketiciye kadar uzanan, tahsilat ve ödeme adımlarını Octet sayesinde tamamen dijital ve güvenli yöntemlerle sağlayan paydaşlarımızın memnuniyetini devam ettirmeyi hedefliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)