Passolig dünyaya örnek oldu

İtalya Futbol Federasyonu (FIGC) Başkanı Carlo Tavecchio, Türkiye'deki 'Passolig' sistemini ülkesine örnek gösterdi.

İtalya Futbol Federasyonu (FIGC) Başkanı Carlo Tavecchio, İtalyan parlamentosunun alt kanadı Temsilciler Meclisi'nin Mafya ile Mücadele Komisyonunda gerçekleştirilen 'Mafya-Futbol İlişkisi Üzerine' konulu oturuma katılarak, önemli açıklamalarda bulundu. 

İtalyan basınına yansıyan haberlere göre, FIGC Başkanı ülkesine öz eleştiride bulunarak, ''Statlarımız hususunda handikaplarımız var. Ligimiz, Avrupa standartlarının altındaki statlarda oynanıyor. Bu, güvenlik sistemi açısından da böyle''dedi.

'BU SİSTEM İTALYA'DA DA UYGULANMALI' 

Maçlarda bilet satış işlerine mafyanın karışmaması, karaborsanın olmaması için önlem alınması gerektiğini vurgulayan Tavecchio, örnekler arasında Türkiye'de 'Passolig' sistemi kapsamındaki uygulamalara değindi.

Tavecchio, şöyle konuştu: "Kişisel, isme özel biletler olması lazım. Geçenlerde Türkiye'deydim. Orada başlatılan her bir kimsenin tek tek nerede oturacağı belli olan fotoğraflı elektronik sistemi anlattılar ki bu her şeyi değiştirir. Bu sistem İtalya'da da uygulanmalı. Serie A'da Türkiye'dekine benzer bir uygulamaya geçilebilmesi için yüz milyonlarca euro'luk yatırım gerekiyor.'' (Sputnik)

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica