PayCore ile Diebold Nixdorf’tan önemli işbirliği: “Smart ATM Cockpit powered by VynamicTM View”

Dünyanın lider ATM firması Diebold Nixdorf ile ödeme sistemlerinde lider çözüm sağlayıcı PayCore güçlerini birleştirdi.

Dünyanın lider ATM firması Diebold Nixdorf ile ödeme sistemlerinde lider çözüm sağlayıcı PayCore güçlerini birleştirdi. PSM dergisinin haberine göre Diebold Nixdorf’un ATM izleme ve yönetim yazılımı “Vynamic™ View” ile PayCore’un ATM’lerde dışsal faktörleri kontrol edip maliyet avantajı sağlayan ürünü “Manage ATM”, yapılan işbirliği kapsamında entegre edilerek, çözüm “Smart ATM Cockpit (SAC) powered by VynamicTM View” olarak markalandırıldı.

“Smart ATM Cockpit (SAC) powered by VynamicTM View” entegre çözümüyle bankalar, bu büyük operasyonu uçtan uca izleme ve yönetme yeteneğine ulaşacak. Bu durum, bankaların maliyetlerini düşürürken aynı zamanda yönetim kolaylığı da sağlayacak. Entegre çözüm, ilk etapta Türkiye’de ATM ağı olan bankaların kullanımına sunulacak.

Ödeme sistemlerinde lider çözüm sağlayıcı PayCore ile self-servis nakit çözümlerinde dünyanın lider oyuncusu olan Diebold Nixdorf, önemli bir işbirliğine imza attı. İşbirliği kapsamında Diebold Nixdorf’un ATM izleme ve yönetim yazılım çözümü “Vynamic™ View” ile PayCore’un “Manage ATM” ürünü entegre edildi ve “Smart ATM Cockpit (SAC) powered by VynamicTM View” adında yeni bir ürün lanse edildi. Böylece dünyanın en büyük 100 finansal kurumuyla en büyük 25 perakendecisine satış yapan Diebold Nixdorf, banka ve finansal kurumlarabu yeni entegre ürünü VynamicTM View ATM izleme ve yönetim yazılımıyla birlikte paket olarak satabilecek. Türkiye’deki finansal kurumlar, ilave bir izleme ve yönetim çözümüyle entegrasyon ihtiyacı olmadan pazardaki en güçlü ve yaygın çözümle birlikte kullanma olanağına kavuşmuş olacak.

Vynamic™ View, Diebold Nixdorf’un üretici bağımsız ATM izleme ve yönetim çözümü olarak pazardaki en detaylı veri takibini yapan ürün olarak öne çıkıyor. 110’dan fazla ülkede kurulu olan ürün, globalde en çok kullanılan üretici bağımsız ATM izleme ve yönetim çözümü olma özelliğini taşıyor. Vynamic™ View ile uçtan uca tek noktadan yönetilebilecek bir yapı sunularak izleme, envanter yönetimi, uzaktan dosya dağıtımı, arıza yönetimi gibi konularda da tek bir çözüm üzerinden operasyon kolaylığı sağlanıyor. ATM’lerin yanı sıra sıramatik veya diğer şube cihazları da entegre edilerek izleme sağlanabiliyor.

PayCore’un donanım ürünü Manage ATM ise dışsal faktörler olan voltaj, topraklama, nem, su baskını, network, klima, iç/dış aydınlatma gibi çevresel faktör kontrollerini yaparak arızanın kök nedenine inerek ve enerji kaynaklarını ve arızaları yakından izleyerek bankalara verimlilik sağlıyor. Manage ATM, Vynamic™ View ile entegrasyon sonrası farklılaştırılarak yepyeni ve gelişmiş bir ürün olarak “Smart ATM Cockpit (SAC) powered by VynamicTM View” markasıyla pazara çıktı.

“Sektörün en verimli ve güçlü çözümü”

Diebold Nixdorf’la yaptıkları işbirliği sayesinde yeni bir ürün olan “Smart ATM Cockpit (SAC) powered by VynamicTM View””, özellikle finans sektörü için önemli bir kazanım olduğunu dile getiren PayCore CEO’su Turgut Güney, “Bizim geliştirdiğimiz Manage ATM, ATM’lerdeki dışsal faktörleri kontrol ediyor. Örneğin enerji kaynaklarını ve arızalarını yakından izlemeyi sağlıyor, kaynakların dikkatli planlaması ve kontrolüyle gereksiz maliyetleri önlüyor, sürdürülebilirlik ve enerji tüketimi sorunlarını çözüyor. ATM izleme çözümü olan Vynamic™ View, ATM’deki donanımsal sorunları tespit ediyor ve bu sorunları merkeze bildiriyor. Bu önemli işbirliği sayesinde böyle etkili ve kritik iki ürünü birbirine entegre ederek sektörün en verimli ve en güçlü çözümü olan “Smart ATM Cockpit (SAC) powered by VynamicTM View”” ürününü oluşturmuş olduk. Bu entegre ürün, ATM’nin dışsal faktörlerini kontrol ederek Vynamic™ View tarafından tespit edilen sorunun kaynağına inmeyi sağlıyor. Bu işbirliğiyle Türkiye’deki bankalar ve finansal kurumlar için etkili bir çözüm ortaya koyuyoruz.

“Sektör adına önemli bir gelişme”

Diebold Nixdorf Türkiye Bankacılık Genel Müdürü Murat Karagözoğlu ise Vynamic™ View çözümünün ajan tabanlı yapısı ve 4 binden fazla olay tanımıyla pazardaki en detaylı veri takibini yapan çözüm olduğuna dikkat çekti. Karagözoğlu’nun işbirliği ve ürün hakkındaki görüşlerini şu sözlerle açıkladı: “Türkiye’de Vynamic™ View izleme ve yönetim çözümümüz 1999 yılından itibaren yani 21 yıldır pazarda yer alıyor. Türkiye’nin önde gelen bankalarından daha küçük ölçekli bankalara kadar her ölçekte finansal kurumun ihtiyacına yanıt veren çözüm, uçtan uca tek noktadan yönetilen bir yapı sunuyor. Günümüzde bankalar için ATM operasyonu oldukça karmaşık bir yapıda olup yalnızca ATM’in izleme ve yönetimi yetersiz kalıyor. ATM’yi çevreleyen dışsal faktörlerin de izlenerek tek bir yapı üzerinden verimli şekilde takibi önem taşıyor. “Smart ATM Cockpit (SAC) powered by VynamicTM View” ile bankalar, bu büyük operasyonu uçtan uca izleme ve yönetme kabiliyetine ulaşacak. Ek olarak bu yönetim kolaylığı, bankaların maliyetlerinde düşüşler de sağlayacak. Bu anlamda, “Smart ATM Cockpit (SAC) powered by VynamicTM View” çözümünün, Türk bankacılık sektörü adına önemli bir gelişme olduğuna inanıyorum. Sektöre yön veren bir kurum olarak bu yeni çözümü Türkiye’de satışa sunacağız.”

YORUM YAP

YORUMLAR (0)