Payfull’dan tek tık ile ful ödeme hizmeti

Türkiye’deki tüm bankaların sanal POS altyapısıyla entegre olarak tahsilat yaptırıyor, bayileri sanal POS altyapısı kurma maliyetinden kurtarıyor, alternatif mail order yöntemiyle kart bilgilerinin çalınma riskini ortadan kaldırıyorlar

“Bankalar üye işyerlerine sanal POS kurulumu yaptıklarında teknik bir dokümantasyon, kullanıcı adı ve şifre verirler. Eğer bir yazılımcı değilseniz bu dokümantasyonlar ve şifreler kendi başına bir şey ifade etmeyecektir. Ödeme işleminin gerçekleşmesi için bir entegrasyon ve ödeme kabul arayüzüne ihtiyacınız vardır. İşte Payfull ile biz burada devreye giriyoruz. İşletme sahibi olarak siz de hiçbir teknik bilgi sahibi olmadan tek bir tıkla Türkiye’deki tüm bankaların sanal POS altyapılarıyla entegre olabiliyor ve hemen ödeme almaya başlayabiliyorsunuz."

Payfull’un kurucusu Recep Erdoğan, verdikleri hizmeti böyle anlatıyor. Genel olarak ise Payfull’u, sanal POS’ları tahsilat ve ödeme alma aracına dönüştüren web tabanlı bir yazılım olarak tanımlayabiliriz.

“KATMA DEĞERLİ HİZMETLER FARK YARATACAK”

Payfull,BDDK lisansına ihtiyaç duyan bir ödeme kuruluşu değil.
Erdoğan, “Biz sanal POS hizmeti vermediğimiz ve para transferine aracılık etmediğimiz için lisansa tabi değiliz” diyor.

Recep Erdoğan, bu noktada Payfull’u farklı kılan odak noktasının sanal POS sağlama değil, sanal POSlara katma değerli servisler sunma tarafında yer alması olduğunu belirtiyor. Ardından da şöyle ekliyor:

“Yeni kurulan ödeme kuruluşlarıyla sanal POS dünyasında rekabet önemli ölçüde arttı. Bence bugünden sonra sanal POS vermek bir katma değer oluşturmayacak. Artık sanal POS’lar ile birlikte sunulan katma değerli hizmetler farklılık yaratacak ve bu farklılığı yaratan ödeme kuruluşları, FinTech’ler veya bankalar da bir adım öne çıkacak.”

“ÖDEMELERİN GEÇTİĞİ HER YERDE VARIZ”

Tahsilatların online yapılabilmesini sağlayan sanal POS teknolojisi daha çok e-ticaret yapmak isteyen firmaların bankalardan aldıkları hizmet olarak görünüyor. Ancak Erdoğan, tahsilatlarını online olarak yapmak isteyen işletmeler için de fiziksel POS’a ve mail order yöntemine önemli bir alternatif sunulduğunu vurguluyor.

Peki Payfull müşterilerine hangi çözümleri sunuyor? Bu çözümleri nerelerde, kimler kullanıyor? Erdoğan, “Ödemenin geçtiği her yerde biz varız. Özellikle ‘mail order’ ile ödeme alan firmalar için alternatif bir ödeme kanalıyız. Payfull’u genelde turizm firmaları, araç kiralama firmaları, kulüpler, vakıflar, dernekler, eğitim kurumları ve bayi yapısına sahip olan işletmeler kullanıyor” diyor.

Payfull, sanal POS sahibi üye işyerlerine katma değerli servisler sunuyor. Bu servisler üç farklı paket altında toplanmış durumda...

PAYFULL TAHSİLAT PAKETİ

Payfull tahsilat paketiyle tek bir tıkla işletmenize özel tahsilat sayfası oluşturabiliyor, sayfanızı dilediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. Tahsilat sayfanıza ürün ya da hizmet tanımlayabiliyor veya serbest ödeme seçeneğiyle belirlenen tutarda ödeme yaptırabiliyorsunuz.

Ödemelerinizi sadece tahsilat sayfası üzerinden değil isterseniz SMS veya e-mail ile de alabiliyorsunuz. Müşteri, giden SMS veya e-mail üzerinden gelen linke tıklıyor, kart bilgileri girip kolayca ödemesini yapabiliyor.
Payfull tahsilat paketi, işletmelere tekrarlayan ödeme alma çözümü de sunuyor. Bu özellik, belirli aralıklarla aidat toplayan ya da müşterilerinden düzenli ödeme tahsil eden işyerleri için geliştirilmiş. Payfull akıllı tahsilat algoritması, ödemeyi tahsil edene kadar otomatik denemeler yapıyor ve kart hamiline SMS veya e-posta ile hatırlatmalar gönderiyor.

PAYFULL BAYİ TAHSİLAT PAKETİ

Bayileri olan ana şirketler, Payfull bayi tahsilat paketini tercih ettiklerinde, sanal POS’ları aracılığıyla bayilerine yeni tahsilat kanalları açabiliyor. Bu sayede bayiler, aldıkları ürün veya hizmetin ödemesini kredi kartlarını kullanarak yapabiliyor.

Recep Erdoğan, “Sunduğumuz bir diğer önemli katma değer sayesinde ise bayiler, ana şirketin sanal POS’u üzerinden doğrudan müşterinin kredi kartıyla tahsilat yapabiliyor. Böylece hem bayilerin sanal POS altyapısı kurmasına gerek kalmıyor hem de nakit akışları düzene giriyor” diyor.

SANAL POS YÖNETİMİ VE API PAKETİ

Payfull, Türkiye’de sanal POS hizmeti veren tüm banka altyapıları ve BKM Ekspress ile birlikte BDDK lisansına sahip 5 farklı ödeme kuruluşunun altyapısını destekliyor. Tüm sanal POS’larınızı Payfull’a entegre ederek tek bir panelden tüm kartlı ödeme işlemlerinizi yönetebiliyor, iade ve iptal gibi operasyonel süreçler ile tüm raporlamalarınızı bu panel üzerinden hızlı bir şekilde sağlayabiliyorsunuz.

Payfull API üzerinden PCI DSS standartlarında kredi kartı saklama, tek tıkla ödeme, BIN kontrol işlemi ve daha bir çok katma değerli servislere de erişebiliyorsunuz. Payfull ayrıca, açık kaynak kodlu (Wordpress, Magento, NopCommerce, PrestaShop vb) e-ticaret siteleri için plug-in desteği de sağlıyor.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica