PayPal kripto para hizmeti vermeye başladı

PayPal, tüm Birleşik Krallık kullanıcıları için Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash alıp satım hizmetini başlattı.

San Jose merkezli finansal teknoloji devi PayPal, tüm uygun müşterilerinin artık İngiltere’de kripto para birimleri satın alabileceğini, satabileceğini ve saklayabileceğini duyurdu. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar, 1 euro gibi tutarlara bile kripto paraları alıp satabiliyor, veya dijital cüzdanlarında saklayabiliyor.

Desteklenen dijital varlıklar listesinde en çok bilinen, en çok güvenilen ve yüksek hacimlere sahip kripto paralar olan Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) yer alıyor.

Teknoloji şirketi, ilk olarak Ekim ayında kripto para sektörüne giriş yaptı ve yavaş yavaş tüm ABD kullanıcılarına yeni işlevsellik getirdi. Ağustos ayının sonlarında, İngiltere’de yukarıda bahsedilen kripto para birimleri için kademeli olarak destek vermeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde Binance CEO’sunun da söylediği gibi, kripto paralar çok daha fazla ilgi görmeye başladı.

Bazı büyük şirketlerin son zamanlarda kripto para birimini destekleyici adımları ve yatırımlarının etkisiyle birlikte kripto para fiyatlarının artması dikkati çekiyordu. 400 milyondan fazla müşterisi olan PayPal’in, İngiltere’deki müşterileri için kripto para hizmeti başlatması, son aylarda büyük finans şirketlerinin hem kurumsal ve hem de bireysel müşterilere dijital varlıklara erişim sunmaya başlamasından sonra geldi.

Diğer bir yandan ödeme devi Temmuz ayında da İrlanda’da kripto paralarla ilgili birkaç iş pozisyonu açmıştı.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)