Piyasalar toparlanma çabasında

Küresel piyasalar, son günlerde yaşanan kayıplar sonrası haftanın son işlem gününde bir toparlanma çabası içerisinde olsa da artan vaka sayıları bu hareketi sınırlıyor.

Küresel piyasalar, son günlerde yaşanan kayıplar sonrası haftanın son işlem gününde bir toparlanma çabası içerisinde olsa da artan vaka sayıları bu hareketi sınırlıyor. Yurt içinde ise dolar/TL ve euro/TL güne yatay seyirle başladı.

Piyasalarda, dün yaşanan satışların ardından tepki alımları söz konusu olsa da artan koronavirüs vakaları nedeniyle yatırımcılarda temkinli bir hava hakim. Asya borsaları, Çin'deki kazanımlardan destek bularak hafif yükselirken Asya-Pasifik borsalarını izleyen MSCI endeksi yüzde 0.27 yükseldi. ABD vadelilerinde de yüzde 0,3'ler düzeyinde artılar görülüyor. Çin lokomotif endeksi şirket bilançolarının güçlü gelmesiyle yatırımcıların banka hisselerine yönelmesinin ardından yüzde 0,4 yükseliyor. Avustralya hisseleri ilk işlemlerdeki kayıplarını toparlayarak yatay seyrediyor. Japonya'nın Nikkei endeksi de yatay seyrederken Güney Kore Kospi endeksi ise yüzde 0,3 civarı düzeyinde geriliyor.

Yurt içi piyasalarda ise öğleden sonra açıklanacak olan TCMB beklenti anketi dışında fiyatlanacak önemli bir veri bulunmuyor. Haftanın son işlem gününün başlangıcında dolar/TL ve euro/TL dünkü kapanış seviyelerinden değerleniyor. Dolar/TL, 7,9350; euro/TL 9,2950'den el değiştiriyor.

Piyasalar ABD'de seçim öncesi destek paketi umutlarını yitirdi

ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhuriyetçilerin ve Demokratların desteğini almak için dün canlandırma paketinin büyüklüğünü artırma teklifi ABD borsalarındaki kayıpları sınırlasa da pek çok yatırımcı 3 Kasım'dan önce bir anlaşmanın olamayacağını düşünüyor.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)