PSM Aralık 2020 çıktı!

34 milyon İstanbulkart “Şehir Yaşam Kartı” oluyor. Millerim uçmasın” diyenlerin buluşma adresi: Global Miles. Kimlik doğrulamada yeni bir sayfa açılıyor. TÖDEB’in önceliklerinden biri de sektördeki kadın istihdamını artırmak.

En iyiler sahneye lütfen...

İBB iştiraki BELBİM’in ürünü İstanbulkart, 2019 yılında başlayan dijital dönüşüm süreciyle birlikte “Şehir Yaşam Kartı”na dönüşmeye başladı. BELBİM Genel Müdür yardımcısı Ceyda Ünal, yeni çözümlerle İstanbulkart’taki değişim ve dönüşümün önümüzdeki dönemde de süreceğini söylüyor...

Değeri havayolu şirketlerini bile sollayan mil programları, FinTek’ler için de bir fırsat alanı oldu. Tüm mil programlarını tek bir platformda buluşturma hedefiyle yola çıkan Global Miles, Visa İnovasyon Programı’nın ardından ve Dubai Smart City’nin de desteğiyle küresel düzeyde bilinirliğini, saygınlığını artırdı. 

Dünyanın lider ATM firması Diebold Nixdorf ile ödeme sistemlerinde lider çözüm sağlayıcı PayCore güçlerini birleştirdi.

PeP Pegasus BolBol Kart ile PeP Visa Kart’ın tüm avantajlarına, yurtiçi ve yurtdışı harcamalardan kazanılan puanları uçak biletine çevirebilme özelliği de eklendi.

Covid-19 pandemisiyle artan ihtiyaçlara cevap vermek ve ekonomik bir hareketlilik yaratmak için İhtiyaç Haritası ile bir araya gelen ödeme teknolojileri lideri Mastercard, yerel ekonomiyi canlandırmak, esnafa destek olmak ve ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için “El Ele Destek Hareketi”ni başlattı.

Verisoft, Japon teknoloji devi Hitachi’nin çözümlerini ödeme sistemlerine uyarlamak üzere Hitachi Türkiye Digital Güvenlik Sistemleri ile biyometrik kimlik doğrulama konusunda çalışmalara başladı.

Şirketlerin nakit akışını hızlandırarak küresel çapta 3 milyar dolar işlem hacmine ulaşan Avustralya kökenli Octet, salgın döneminde önemi artan nakit döngüsünün sorunsuz işlemesini sağlayan iş modelini Türkiye’deki müşterilerinin de kullanımına sundu.


E-ticaret altyapı sağlayan IdeaSoft’un Google ile ortaklaşa yürüttüğü proje, Türkiye’deki pek çok işletmenin dijital dünyanın fırsatlarıyla büyümesini hedefliyor.

TÖDEB’in önceliklerinden biri de sektördeki kadın istihdamını artırmak

Anadolubank, FinTek’lerle işbirliğini artırıyor

Salgın musibeti yazılımcıların bin nasihatinden daha etkili oldu!

“Kadın yöneticiler kriz yönetiminde daha soğukkanlı ve çözüm odaklı”

Türk yazılımcılar dünyayı “oynatarak” para kazanıyor

FAST ve Kolay Adresleme Sistemi nasıl işleyecek?

Temassız ödeme adedi geçen yılın 4 katına ulaştı

Ödeme dünyasının yükselen yıldızı: MENAP

Burada kısa alıntıların yer aldığı haber, röportaj, araştırma ve analizlerin ayrıntıları PSM Aralık sayısında. Okumak için tıklayınız!

YORUM YAP

YORUMLAR (0)