PSM Haziran 2020 çıktı!

Bankacılık Kovid-19’a hazırlıklı yakalandı. Küresel krize neden olan bu beklenmedik süreçte bankalar, mali ve teknik donanıma sahip olduğunu gösterdi.

Ramazan ve Anneler Günü’nün denk geldiği mayıs ayı online alışveriş açısından rekorlara sahne oldu. Salgın nedeniyle sosyal izolasyon telkinine uyanlar, deyim yerindeyse iğneden ipliği her türlü ihtiyacını internet üzerinden sipariş vererek karşıladı.

1 Haziran itibariyle birçok işletme kapılarını açarken, uzaktan çalışma için sistemlerini çalışanların evinde kullanıma açan şirketler için veri güvenliği riski ortaya çıktı. Zoom örneğinde olduğu gibi video konferans yöntemiyle yapılan iş görüşmeleri, basın toplantıları gibi etkinlikler de aynı açıdan sorgulanmaya başladı.

Kovid-19 salgını dünya çapında pek çok insanın işsiz kalmasına yol açtı. Dolayısıyla çaresiz durumdaki insanlar için yapılan bağışların önemi daha da arttı. Türk bankaları Kovid-19 sürecine “hazırlıklı” yakalandı. Türkiye’de yeni nesil, “meydan okuyan” bankacılık girişimleri için zemin ABD ve Avrupa’daki kadar uygun gözükmüyor. Gelişmiş ülkelerde çalışan göçmenlerin memleketlerine gönderdiği paranın tutarı dramatik ölçüde azaldı...

Burada kısa alıntıların yer aldığı haber, röportaj, araştırma ve analizlerin ayrıntılar PSM Haziran sayısında. Okumak için tıklayınız!

YORUM YAP

YORUMLAR (0)