QNB Finansbank'tan 422 milyon lira kâr

Yılın ilk çeyreğinde toplam aktiflerini 109 milyar 10 milyon TL’ye yükselten QNB Finansbank’ın net dönem kârı 422 milyon TL olarak gerçekleşti

QNB Finansbank, 2017 ilk çeyreğine ilişkin finansal tablolarını kamuya açıkladı.

Buna göre bankanın toplam aktifleri 31 Mart 2017 tarihi itibarıyla 109 milyar 10 milyon TL olarak gerçekleşti. 2016 yıl sonuna kıyasla toplam krediler yüzde 10 oranında artarak 69 milyar 191 milyon TL’ye ulaştı. Kredilerdeki artış ağırlıklı olarak sanayi şirketleri, altyapı yatırımları ve KOBİ’lere verilen kredilerle sağlandı. Müşteri mevduatı ise yüzde 6 oranında artarak 54 milyar 889 milyon TL’ye ulaştı.

 Toplam özkaynakları bir önceki yıl sonuna göre yüzde 6 oranında artarak 10 milyar 742 milyon TL’ye ulaşan bankanın 31 Mart 2017 tarihi itibarıyla sermaye yeterlilik rasyosu yüzde 14,25 oldu.

 Bankanın 2017 yılı ilk çeyrek sonuçlarını değerlendiren QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, “Türk finans sektörünün yenilikçi bankası QNB Finansbank olarak, bu yılın ilk çeyreğinde de küresel ekonomideki sorunlar ve  yurtiçi piyasalarda yaşanan dalgalanmalara ve zorluklara rağmen, en büyük gücümüzü oluşturan çalışanlarımızın performansıyla başarılı sonuçlar almaya devam ediyoruz. QNB’den aldığımız güçle proje kredilerinden esnaf ve KOBİ kredilerine kadar özgün bankacılık ürünlerimizle binlerce şirketi ve hane halkını destekleyerek ekonomide daha etkin bir katma değer yaratmaya devam ettik. Öte yandan toplumu ilerleten kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarımızla da çocuklar ve gençlerin hayallerine güç kattık” dedi.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)