Seçim yaparken çok zorlandık

PSM AWARDS 2020 jüri üyeleri, bu yılki başvuruların nicelik ve niteliğini, ödül alan projelerde Kovid-19 salgın sürecinin etkilerini, seçim yaparken karşılaştıkları zorluk ve ikilemleri değerlendirdi.

İki aşamalı değerlendirmenin online yapılan son toplantısında Fintech İstanbul Danışma Kurulu Üyesi Dr. Soner Canko başkanlığında jüri üyeleri; Mapfre Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Z. Nazan Somer Özelgin, HSBC Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sönmez, Paynet CEO'su Serkan Çelik, Startups.watch Kurucusu Serkan Ünsal, Fintech İstanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı, BloombergHT Editörü Sefer Yüksel, Canpolat Legal Kurucu Ortağı Av. Yaşar K. Canpolat ve PSM Yayın Danışmanı Abdullah Çetin hazır bulundu.

“Seçim yaparken çok zorlandık”

PSM AWARDS 2020 jüri üyeleri, bu yılki başvuruların nicelik ve niteliğini, ödül alan projelerde Kovid-19 salgın sürecinin etkilerini, seçim yaparken karşılaştıkları zorluk ve ikilemleri değerlendirdi. Jüri Başkanı Dr. Soner Canko, başvuru ve seçim süreciyle ilgili şu yorumu yaptı: “Diğer sektörlerle kıyaslandığında ülkemizde en fazla teknoloji kullanan ve yenilikçi adımlarıyla dikkat çeken finans sektörü, 2020 yılında salgın etkisiyle birlikte daha hızlı ve köklü bir dijitalleşme sürecine girdi. Bu durum başvuru sayısına ve çeşitliğine de yansıdı. PSM Ödülleri’nin üçüncü yılında rekor sayıda başvuru ve başvuran projelerin çoğunda uzaktan yönetilen, dijital süreçler ve yenilikler etkin oldu. Başvuruların çok büyük emekler ve yatırımlarla yapılan ürün ve hizmetler olması, uluslararası arenada ses getirebilecek kalitede yenilikler olması değerlendirmelerimizi yaparken bizleri oldukça zorladı. Verilen emeklere karşı aynı titizlik ve özveri ile yanıt vermeye çalıştık, başarılı işlerin artarak devamı için cesaret verici ödüllendirmeler için çabaladık.”

PSM AWARDS 2020 Jüri Heyeti’nin seçim süreciyle ilgili değerlendirmelerini okumak için tıklayınız

YORUM YAP

YORUMLAR (0)