Şekerbank'a 3 ödül birden!

Şekerbank, “Aile Çiftçiliği Bankacılığı” ve “EKOkredi” projeleri ile İngiltere’nin en prestijli ödüllerinden Best Business Awards’ta üç ödül aldı

Şekerbank, üretimin sürdürülebilirliği için çiftçiler toprağını, köyünü bırakmasın diye başlattığı “Aile Çiftçiliği Bankacılığı”ve enerji tasarrufunu yaygınlaştırmak, doğal kaynakların sürdürülebilirliğine destek olmak için geliştirdiği “EKOkredi” projeleri ile İngiltere’nin en prestijli ödüllerinden Best Business Awards’tan üç ödül aldı.

Banka, Awards Intelligence tarafından düzenlenen Best Business Awards’ta“Aile Çiftçiliği Bankacılığı”projesi ile “En İyi Müşteri Odaklılığı”ve “En İyi Yeni Ürün/Servis”ödüllerine layık görülürken, “EKOkredi” projesi ile de “En İyi Ürün/Servis” ödülünü kazandı. 

“Aile Çiftçiliği Bankacılığı”na 23 ödül

Şekerbank, kırsal kalkınmanın desteklenerek köyden kente göçün önlenmesi hedefiyle2014 yılının son aylarında “Aile Çiftçiliği Bankacılığı”nı başlatmıştı. Dünyada bir ilk olan proje kapsamında, tarım arazilerinin miras yoluyla bölünerek küçülmesi, sulama olanaklarının kısıtlı olması, modern tarım tekniklerinin uygulanmaması gibi nedenlerle geliri azalan ve köyünü terk eden çiftçilere 10 yıla varan vadelerle sektörde ilk olan imkanlar tanınıyor. Proje kapsamında son bir yılda 20 bini yeni olmak üzere 60 bin çiftçi ailesine ulaşıldı ve bu alanda yaklaşık 1,6 milyar TL’nin üzerinde finansman sağlandı.

Şekerbank’ın “Aile Çiftçiliği Bankacılığı”projesi ve proje kapsamında hazırlananreklam kampanyaları, CannesLions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’ndenGolden Drum’a, Midas Awards’tan Mixx Awards’a, Kristal Elma’dan Effie Türkiye’ye,MediaCat Felis’ten SürdürülebilirKalkınma Derneği’nin İnovatif SürdürülebilirlikUygulamaları Yarışması’na kadar ulusal veuluslararası prestijli birçok organizasyondan bugüne kadar 21 ödül aldı. Best Business Awards ile birlikte alınan ödül sayısı 23’e ulaştı. 

EKOkredi ile sağlanan 24.2 milyar kilowatt-saatlik enerji tasarrufu

Şekerbank’ın, boşa harcanan enerji ve emeğin korunması, bu yolla tasarrufun yaygınlaştırılması amacıyla 2009 yılında yine Türkiye’de bir ilk olarak geliştirdiği EKOkredi ile ülkemizde enerji verimliliği yatırımları uygun koşullarda finanse ediliyor. EKOkredi ilebugüne kadar yaklaşık 79 bin kişiye 672 milyon TL'ninüzerinde finansman sağlanırken, 24.2 milyar kilowatt-saat enerji tasarrufu elde edildi ve 5,2 milyon ton karbondioksit salımı engellendi. 109 bini aşkın konutun yalıtıldığı EKOkredi kapsamında 201 milyon metreküp doğal gaz tasarrufu da gerçekleşti.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)