Şekerbank'tan 9 ayda 76.3 milyon TL net kar

Şekerbank, 2017'nin 3. çeyreğinde 25.7 milyon lira net kar açıkladı. Bankanın yılın dokuz ayı sonundaki net dönem karı ise 76.3 milyon lira oldu

Şekerbank'ın açıkladığı 30 Eylül 2017 tarihli konsolide olmayan mali tablolarına göre, 2017 yılının ilk dokuz ayında toplam kredi hacmini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 19 artışla 19,4 milyar TL'ye yükselten bankanın aynı tarih itibarıyla aktif büyüklüğü yıllık bazda yüzde 23 artarak 28 milyar TL'yi aştı. Bankanın yılın  dokuz ayı sonundaki net dönem karı ise 76,3 milyon TL oldu. 

Tabana yaygın mevduat hacmini kuvvetlendirmeye devam eden Şekerbank'ın 30 Eylül 2017 tarihli solo bilanço verilerine göre mevduat hacmi bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 23 büyüdü ve 18,2 milyar TL’ye yükseldi. Eylül sonu itibarıyla bankanın toplam özkaynakları 2,6 milyar TL’ye ulaştı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Şekerbank Genel Müdürü Servet Taze, KOBİ ve tarım bankacılığında yaygın bir müşteri tabanına sahip olduklarını belirterek bu konuda köklü uzmanlıklarının bulunduğunu ifade etti. Odaklarında yer alan KOBİ ve tarım kredilerinin temel öncelikleri olmaya devam ettiğini ve  dokuz ayda KOBİ ve tarım kredilerinin toplam kredileri içerisinde yaklaşık yüzde 50 olan payını koruduklarını dile getiren Taze, "Kuruluş misyonumuz olan tarımın finansmanı kapsamında da küçük üreticileri desteklemeye devam ettik. Toplam kredi portföyümüzün yüzde 11’ini oluşturan tarım kredilerine baktığımızda müşterilerimizin neredeyse tamamını küçük üreticiler ve çiftçi aileler oluşturuyor. Önümüzdeki dönemde de kırsal bölgeler başta olmak üzere üretimin finansmanında öncü rol almaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. 

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica