Sipay’in hedefinde Amerika ve Birleşik Arap Emirlikleri var

Yönetim ekibini güçlendiren Sipay, bir yandan iç pazardaki büyümesini hızlandırırken bir yandan da yurtdışı açılımı başlattı. İngiltere’de şirket kurup Litvanya’da da lisans başvurusu yapan Sipay’in bir sonraki adımı ABD ve BAE olacak.

PSM AWARDS’ta “Yılın Startup’ı” ödülüne layık görülen Sipay’in adını bu yıl daha sık duyacağız. Sipay Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri, sektörün yeni şirketlerinden. Genç girişimci Nezih Sipahioğlu tarafından 2018 yılında kuruldu. Temmuz 2019’da, başvurusunun ardından en kısa sürede lisans alan şirketlerden biri olarak dikkatleri çekti. Geçen yıl da bankacılık ve finans sektörünün deneyimli isimlerinden Mehmet Cantekin’i yönetim kuruluna katıp, genç ama deneyimli danışman Semih Muşabak’ı Genel Müdür olarak transfer ederek yeniden gözleri üzerine çevirdi.

Sipay, kurumsal ve bireysel kullanıcılara dijital cüzdan, sanal POS ve linkle ödeme gibi yeni nesil ödeme sistemleri altyapısı sağlıyor. Şirketin çözümleri, özellikle salgın döneminde e-ticaret sitesine sahip olmayan kurum ve kişilerin, internet üzerinden alışveriş yapan kullanıcıların güvenli ve hızlı ödeme ihtiyaçlarını karşılıyor. Sipay Genel Müdürü Semih Muşabak’a yeni görevinde başarılar diledik ve sorularımızı yönelttik. Okumak için tıklayınız!

YORUM YAP

YORUMLAR (0)